Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa, odświeżona Škoda Kodiaq – światowa premiera

Škoda Kodiaq w odświeżonej formie została dziś oficjalnie zaprezentowana. Cztery odmiany stylistyczne zadebiutują na rynku w lipcu 2021 roku.
Skoda Kodiaq
Światowa premiera odświeżonej gamy Skody Kodiaq (źr. Skoda)

Model Škoda Kodiaq zadebiutował na rynku w 2016 roku. Do dziś, czyli do premiery odświeżonej gamy tego auta, wyprodukowano ponad 600 000 sztuk Kodiaq, które trafiły do klientów na całym świecie. Kodiaq to największy z SUV-ów czeskiej marki w Grupie Volkswagena. Opcjonalnie dostępny z siedmioma miejscami, sprzedawany jest na 60 rynkach na całym świecie. Dziś przedstawiciele Škody zaprezentowali odnowioną gamę produktową tego modelu. Zmiany nie są znaczne, to wciąż dobrze rozpoznawalny SUV zaprojektowany przez Czechów. Co się zmieniło?

Zmiany są raczej subtelne, ale też zauważalne (źr. Skoda)

Już pierwszy rzut oka na odświeżoną Škodę Kodiaq ujawnia przeprojektowaną maskę, nową, nieco bardziej agresywną osłonę chłodnicy z charakterystycznym załamaniem widocznym z profilu, czy węższe reflektory. Škoda z uporem stosuje zabieg optycznego oddzielenia od siebie lamp z przodu, co jednak w przypadku tego modelu ma o tyle uzasadnienie, że światła widoczne pod nowymi, węższymi, krystalicznymi reflektorami LED to oświetlenie przeciwmgielne (także LED).

Nowe, węższe reflektory LED w Skodzie Kodiaq (źr. Skoda)

Pod względem gabarytów zmian nie ma, odświeżony Kodiaq wciąż mierzy ok. 4,7 metra, pozostając największym SUV-em w gamie czeskiej marki. Podczas bardzo krótkiego pokazu premierowego (trwał zaledwie kilkanaście minut) przedstawiciele marki nawet nie zająknęli się na temat przestrzeni użytkowej, czy ładowności. Ale nie mamy wątpliwości, miejsca dla pasażerów i bagaży nie zabraknie, przecież pod tym względem Škoda od lat stara się bić rekordy i wychodzi jej całkiem nieźle.

Z tyłu pojawił się zachodzący na trzecie światło stop czarny spojler dachowy (źr. Skoda)

W tylnej części odświeżonego Kodiaq również da się zauważyć zmiany. Przeprojektowano tylny spojler, który jest teraz dłuższy i bardziej zachodzi na tylne, trzecie światło stop. Subtelnym modyfikacjom poddano również tylne światła. Ponieważ na pierwszy rzut oka może być wam trudno dostrzec różnice, dla ułatwienia poniżej fotografia tylnej części przedliftowej Skody Kodiaq:

Škoda Kodiaq w wersji przedliftowej(fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Podczas prezentacji od razu ujawniono też jakie będą wersje wyposażenia nowego, odświeżonego czeskiego SUV-a klienci mogą liczyć na cztery odmiany: “zwykłą” Škodę Kodiaq oraz wersje: Sportline, Laurin & Klement oraz usportowiona wersja RS. Kiedy odświeżona gama pojawi się na rynku? O tym informuje poniższy screen z prezentacji. Nowych Kodiaq możemy oczekiwać już w lipcu 2021 roku.

Podczas prezentacji nie padło ani jedno słowo na temat zespołów napędowych, powiedziano nieco o zmodyfikowanym wnętrzu. Do Kodiaqa trafi znana już z nowej Octavii dwuramienna wielofunkcyjna kierownica, a pokładowy system multimedialny “dorówna” do reszty zaktualizowanej stawki systemów oferowanych w najnowszych autach czeskiej marki.

Wnętrze nowej Skody Kodiaq (źr. Skoda)

W topowych odmianach wyposażenia i po uwzględnieniu dodatków, nabywcy nowego Kodiaq mogą liczyć na eleganckie wyposażenie, czy skórzane, ergonomiczne fotele z pamięcią ustawień i masażami. O ile dostępność odświeżonej gamy jest znana – lipiec 2021, to cen jeszcze nie opublikowano – na razie są dostępne jedynie “stare” ceny wciąż dostępnej wersji sprzed odświeżenia. Oczywiście, jak tylko będziemy je znać, natychmiast je wam przekażemy.

Total
30
Shares