Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

300-tny egzemplarz Bugatti Chiron opuszcza firmę

Zakład Bugatti w Molsheim opuszcza właśnie 300-tny egzemplarz z łącznej liczby 500 sztuk Bugatti Chiron, które powstaną.
Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport – egzemplarz Chirona nr 300 (fot. Bugatti)

Wyprodukowanie 300 egzemplarzy aut dla wielu producentów popularnych modeli byłoby raczej powodem do wstydu niż dumy. W tym przypadku jest inaczej, bo mowa o Bugatti Chiron, modelu, który powstanie w łącznej liczbie zaledwie 500 egzemplarzy. Pojazd nr 300 właśnie został wyprodukowany i opuszcza alzackie atelier produkcyjne Bugatti. Nie dość, że to model Chiron, to jeszcze egzemplarz z limitowanej edycji Bugatti Chiron Pur Sport. Ile będzie tych aut? 60.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport powstanie wyłącznie w 60. egzemplarzach (fot. Bugatti)

„Bugatti to najbardziej niezwykłe, najpotężniejsze i najbardziej eleganckie hipersportowe samochody na świecie. Z wyprodukowanym 300. pojazdem ponownie pokazujemy nasze kompetencje w zakresie jakości i indywidualizacji ”– chwali się Stephan Winkelmann, prezes Bugatti, dodając: „Chiron Pur Sport gwarantuje klientom przyjemność. Oprócz niewiarygodnych osiągów jezdnych łączy w sobie najwyższe umiejętności inżynieryjne i projektowe, a także doskonałe rzemiosło ”.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport – 1500 KM, 1600 Nm i niecałe 12 s od 0 do 300 km/h (fot. Bugatti)

300. egzemplarz Bugatti Chiron to auto w najmniejszych szczegółach skrojone pod zamówienie klienta, który jako dominujący kolor lakieru wybrał barwę o nazwie Nocturne, niektóre elementy nadwozia (ramiona i obudowy lusterek bocznych, tylne skrzydło czy podkowa Bugatti) są w nieco odmiennej barwie i fakturze. Karbonowa osłona silnika i do tego opcjonalny Sky View, który zapewni z wnętrza widok na otwarte niebo. Tyle, że kierowca tego auta raczej na podziwianie widoków nie będzie mieć czasu.

Bugatti Chiron Pur Sport
Bugatti Chiron Pur Sport – cena? 3 mln euro od sztuki. Netto (fot. Bugatti)

Bugatti konsekwentnie rozwija Chiron Pur Sport pod kątem zwinności, prowadzenia i wydajności. Opony o zoptymalizowanej przyczepności i wyrafinowana aerodynamika ze stałym tylnym skrzydłem zapewniają większy docisk i dynamikę poprzeczną. Układ napędowy to 8,0-litrowy silnik W16 o mocy 1500 KM i 1600 Nm, który w Chiron Pur Sport może pracować z prędkością do 6900 obrotów na minutę. Dzięki 15 procent krótszemu przełożeniu, Chiron Pur Sport przyspiesza jeszcze szybciej niż Chiron: od 0 do 100 km / hw 2,3 sekundy, do 200 km / hw 5,5 sekundy i mniej niż 12 sekund do 300 km/h. Zostanie zbudowanych tylko 60 egzemplarzy Bugatti Chiron Pur Sport. Cena? ok. 3 mln euro (netto) za sztukę. Większość trafi do ich właścicieli jeszcze w tym roku.

Total
0
Shares