Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Panda i Fiat Panda Sport na 40-lecie modelu

Fiat Panda z okazji 40-lecia modelu pojawi się w poszerzonej gamie, z lepszym cyfrowym wyposażeniem. Producent wprowadza też wersję Sport.
Nowy Fiat Panda

Fiat Panda to jedno z najbardziej popularnych aut miejskich. Świadczy o tym choćby liczba lat od momentu wprowadzenia pierwszej generacji tego modelu na rynek – mija ich w tym roku dokładnie czterdzieści. Z tej okazji włoska marka odświeża swoją miejską ikonę i wprowadza też do gamy modelowej model Fiat Panda Sport.

Nowy Fiat Panda City Life (fot. Fiat)

Jak stwierdził Luca Napolitano, dyrektor marek Fiat, Lancia i Abarth w regionie EMEA: „Od 1980 roku aż do dzisiaj, kultowy miejski samochód Fiata podbił serca wszystkich, bijąc tak wiele rekordów: bezkonkurencyjny bestseller we Włoszech od 8 lat z rzędu i lider – razem z 500 – na europejskim rynku samochodów miejskich, ze sprzedażą ponad 375 000 sztuk rocznie”. Popularności Pandzie z pewnością trudno odmówić. Sami zresztą rekomendowaliśmy używane Pandy jako sensowny wybór dla osób poszukujących taniego auta, które jednak nie spowoduje eksploatacyjnego bankructwa (zainteresowanych odsyłamy do materiału: “Samochód za 5 tys. zł. Da się kupić?”)

Nowa Panda – 5 wersji wyposażenia, nowe odmiany napędu

Nowy Fiat Panda Cross (fot. Fiat)

Gama obejmuje teraz 5 poziomów wyposażenia. Łatwiejszy będzie zatem wybór wersji, która najlepiej odpowiada gustom i wymaganiom Klienta przywiązującego wagę do miejskiego stylu i miejskiego charakteru (odmiana Life z poziomem wyposażenia Panda i City Life). Nowością dla klientów preferujących dynamikę, czeka sportowa odmiana modelu w wersji Sport. Oprócz tego w ofercie znajduje się też odmiana Panda Cross w wersjach wyposażenia City Cross i Cross.

Wnętrze nowej Pandy Sport (fot. Fiat)

Producent chwali się, że nowa Panda jest jedynym samochodem miejskim w tym segmencie, który może poszczycić się pełną gamą pod względem systemów napędu (4×2 i 4×4) oraz silników (hybryda, benzyna). Silnik benzynowy Mild Hybrid łączy w sobie nowy, litrowy silnik 3-cylindrowy w normie Euro 6D Final z rodziny FireFly o mocy 70 KM (51,5 kW) z wspomagającym silnikiem elektrycznym BSG (Belt integrated Starter Generator). Ten ostatni odzyskuje energię podczas hamowania i zwalniania, przechowuje ją w akumulatorze o pojemności 11 Ah. BSG wspomaga kierowcę mocą 3,6 kW ułatwiając przyśpieszanie, a także zapewniając płynne uruchamianie silnika w trybie Stop&Start.

Nowa Panda – Unowocześniona elektronika

Nowy, 7-calowy ekran systemu multimedialnego Fiata Pandy z obsługą Apple CarPlay i Android Auto (fot. Fiat)

Po raz pierwszy w modelu Fiat Panda dostępne jest nowe, cyfrowe radio DAB z 7” ekranem dotykowym, kompatybilne z Apple CarPlay i Android Auto. Pozwala to zintegrować smartfon kierowcy z wyświetlaczem, dzięki czemu możemy obsługiwać połączenia, uzyskiwać dostęp do muzyki, wysyłać i odbierać wiadomości, uzyskiwać optymalne wskazówki dotyczące kierunku jazdy, bazując na informacjach o ruchu drogowym itd. W wersji Sport nowa pokładowa elektronika jest na wyposażeniu standardowym. Ponadto wersja Sport może być opcjonalnie doposażona w pakiet Pandemonio z czerwonymi zaciskami hamulcowymi, przyciemnionymi szybami i nową, skórzaną kierownicę z czerwonymi przeszyciami. Panda Sport jest jeszcze nieobecna w oficjalnym cenniku, gdy tylko cena zostanie ujawniona z pewnością się z wami podzielimy tą informacją.

Total
0
Shares