Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Škoda Enyaq Coupé iV – pochylony dach pojawi się w 2022 roku

Škoda Enyaq Coupé iV jeździ już po ulicach (testy) choć w wersji zamaskowanej. Już wiemy częściowo czego się spodziewać po odmianie z pochylonym dachem
Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)
Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)

Choć debiut modelu Škoda Enyaq Coupé iV przewidziany jest na początek 2022 roku, to już teraz czeska marka dzieli się pierwszymi zdjęciami zamaskowanego jeszcze egzemplarza przechodzącego testy drogowe. Wariant SUV-a z pochylonym dachem nie oznacza jednak małej przestrzeni, w końcu to Škoda.

Zobacz pierwsze nasze jazdy nowym szlagierem czeskiej marki

Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)
Mimo pochylonego dachu auto ma być minimalnie wyższe od wersji bazowej (fot. Škoda)

Producent obiecuje, że nowy Enyaq Coupé iV pomieści 5 osób bez żadnych wyrzeczeń dla jakiegokolwiek pasażera, a także do 570 litrów bagażu. Auto podobnie jak “zwykły” Enyaq iV (którego zamówiono już 70 tysięcy egzemplarzy) czy VW ID.4 zbudowane jest na tej samej, przeznaczonej dla aut elektrycznych modułowej platformie MEB koncernu VAG.

Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)
W wybranych wersjach wyposażenia dach panoramiczny ma być w standardzie (fot. Škoda)

Ciekawostką jest, że Škoda obiecuje, iż panoramiczny szklany dach w wersji Coupé ma być częścią wyposażenia standardowego. Łączna długość nowego modelu to 4653 mm, wysokość 1617 mm. Oznacza to, że wersja Coupé jest o 4 mm dłuższa od odmiany podstawowej Enyaq iV. Rozstaw osi i szerokość obu odmian modelu są identyczne.

Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)
Przewidziano dwa warianty pojemności akumulatorów (fot. Škoda)

Škoda Enyaq Coupe iV ma być oferowana z dwoma zestawami akumulatorów trakcyjnych do wyboru (58 kWh netto w iV 60 i 77 kWh netto w iV 80), a także z trzema wersjami silnikowymi. Klienci będą mieli do wyboru wersję jednosilnikową z mniejszym akumulatorem z napędem na tylną oś (zasięg ma być jeszcze większy od uzyskiwanego przez standardową wersję modelu z tym układem napędowym, choć producent nie ujawnił na razie ile dokładnie – czekamy na testy homologacyjne). Oprócz tego będzie można wybrać wersje dwusilnikowe z napędem na obie osie.

Škoda Enyaq Coupé iV (fot. Škoda)
Auto bez maskowania zobaczymy podczas premiery na początku 2022 roku (fot. Škoda)

Maksymalny prąd ładowania modelu Škoda Enyaq Coupé iV to 125 kW, w domu za pomocą wallboksa auto będzie można ładować mocą 11 kW.

Škoda Enyaq iV jest neutralna węglowo

Total
0
Shares