Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowa Škoda Fabia – polskie ceny

Škoda Fabia to jedno z najpopularniejszych aut w Polsce. Wprowadzona właśnie do oferty najnowsza generacja modelu jest droższa od poprzednika
Škoda Fabia
Najnowszą Fabię 4. generacji można już w Polsce zamawiać (fot. Skoda)

Nowa Škoda Fabia 4. generacji ma wszelkie atuty motoryzacyjnego szlagieru, nie tylko dziedziczy zalety poprzedniczki, ale też dodaje coś od siebie zapewniając jeszcze więcej przestrzeni zarówno we wnętrzu jak i w bagażniku. Nowa Fabia 4. generacji jest autem o rozstawie osi ( większym nawet od pierwszej generacji Octavii. Jednak większość klientów decydując się na nowe auto patrzy przede wszystkim na cenę. Czeska marka oficjalnie wprowadziła nową Fabię do oferty, znamy zatem ceny wszystkich odmian napędowych i wersji wyposażeniowych.

Oto nowa Fabia

Nowa Škoda Fabia – polski cennik

Aktualne ceny modelu Škoda Fabia najnowszej generacji (źr. Škoda)

Nowa Škoda Fabia pojawiła się w ofercie czeskiej marki z czterema odmianami napędu w trzech wariantach wyposażenia. Najtańszy, bazowy model to Fabia Active z jednolitrowym silnikiem 1.0 MPI (z wielopunktowym wtryskiem) o mocy 80 KM. Napęd ten łączony jest z manualną, 5-biegową skrzynią biegów. Cena startuje od 59 100 zł. To więcej od egzemplarza bazowego poprzedniej generacji, za który trzeba było jeszcze w 2020 roku zapłacić 51 800 zł. Obecnie w ofercie z poprzedniej generacji pozostawiono jedynie Fabię Combi III w cenie od 55 150 zł.

Wyposażenie standardowe

Co otrzymamy w najtańszej, bazowej wersji Škody Fabii najnowszej generacji? Poniższa grafika wymienia standardowe wyposażenie odmiany Active:

Wybrane elementy standardowego wyposażenia Škody Fabii Active (źr. Škoda)

Najdroższy wariant nowej Škody Fabii to model w wersji wyposażeniowej Style napędzany silnikiem 1.0 TSI (trzycylindrowy silnik z turbo) o mocy 110 KM. Moc ta przekazywana jest na przednią oś za pośrednictwem 7-biegowej skrzyni DSG (dwusprzęgłówki). Cena tego wariantu modelu Škoda Fabia startuje od 79 650 zł. Jednak nie są to jeszcze wszystkie przewidywane warianty nowej generacji Fabii. Producent poinformował już, że w przyszłym roku (w I kwartale) do oferty wejdzie wariant Monte Carlo. Jego cenę poznamy później.

Škoda i Rajd Monte Carlo

Total
0
Shares