Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Amarok. Volkswagen pokazał szkice i zdradził szczegóły

Marka Volkswagen Samochody Dostawcze pokazała pierwsze przedprodukcyjne szkice nowego pick-upa premium i podzieliła się jego szczegółami technicznymi.

Nowy Amarok, z pakietem zupełnie nowych funkcji, na światowych rynkach zadebiutuje jeszcze w tym roku. Na jego pokładzie znajdziemy wiele będących nowością w tym segmencie systemów wspomagających kierowcę, które sprawią, że codzienna jazda nowym Amarokiem stanie się znacznie bardziej komfortowa, jak zapewnia marka Volkswagen Samochody Dostawcze.

Volkswagen Amarok (Rys. VSD)

Zupełnie nowa architektura pojazdu, z wieloma funkcjami zwiększającymi komfort jazdy sprawi, że nowy wóz, dzięki większemu prześwitowi, będzie miał lepsze właściwości terenowe niż poprzednie jego generacje.

Pod maską wciąż V6

Nowy pick-up marki Volkswagen Samochody Dostawcze ponownie może pochwalić się silnikiem V6 TDI. Informacja ta ucieszy nie tylko dotychczasowych fanów Amaroka, ale także pozyska dla tego pick-upa zupełnie nowe grupy klientów. Cały wygląd zewnętrzny nowego, sportowego Amaroka jest teraz bardziej wyrazisty i przekazuje wyraźną obietnicę dużej siły uciągu oraz wysokiego momentu obrotowego. Również wnętrze pojazdu jest zupełnie nowe.

Volkswagen Amarok (Rys. VSD)

Komfort, koncepcja obsługi, gama systemów łączności z pojazdem oraz niepowtarzalna atmosfera w całkowicie nowym wnętrzu sprawiają, że nowy Amarok wyznacza nowy standard dla pick-upów segmentu B o ładowności jednej tony.

Volkswagen Amarok (Rys. VSD)

Więcej miejsca dla pasażerów

Nowy Amarok ma długość 5,35 m i jest o 10 cm dłuższy od swojego poprzednika. Jest od niego również szerszy. Nowe wymiary skutkują m.in. większą ilością miejsca na nogi w drugim rzędzie siedzeń.

Volkswagen Amarok (Rys. VSD)

Model Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest produkowany seryjnie od roku 2010. Jego nazwa wywodzi się z języka północnoamerykańskich Inuitów i oznacza wilka. Druga generacja, która seryjnie wyposażona jest w wysokoprężny silnik V6, jest produkowana od 2016 roku. W ciągu dwunastu lat produkcji sprzedano ponad 815 000 egzemplarzy Amaroka. Opracowana przez zespoły w Australii i Europie najnowsza wersja tego pick-upa będzie w przyszłości produkowana w Silverton w RPA.

Total
0
Shares