Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Bentley Bentayga Hybrid – “sky is the limit”

Bentley Bentayga Hybrid tył

Badania firmy Bentley przewidują, że prawie wszyscy klienci, którzy nabędą model Bentayga Hybrid będą wykorzystywać ten pojazd codziennie lub conajmniej kilka razy w tygodniu. Firma jest zdania, że prawie 100% klientów skorzysta z trybu elektrycznego, ponieważ połowa odbywanych podróży będzie na odległość krótszą niż 30 mil.

Bentley Bentayga Hybrid
Brytyjski bestseller został odmłodzony (fot. VAG)

Bentayga Hybrid

Bentayga Hybrid skrywa układ napędowy bardzo podobny do tego, który znajduje się w nowym VW Touareg R. Oznacza to, że Bentley dysponuje aż do 31 mil zasięgu elektrycznego oraz, że ma łączny zasięg 536 mil, gdy korzysta również z silnika 3.0 TSI.

Bentley Bentayga Hybrid logo
Silnik elektryczny o mocy 126 KM i 340-konne V6 (fot. VAG)

Jak to działa?

Dostarczanie energii elektrycznej jest możliwe gniazdo ładowania, które znajduje się po lewej stronie samochodu, naprzeciw klapki wlewu paliwa. Dioda LED zapewnia wizualny wskaźnik stanu naładowania akumulatora, który można ładować z prędkością 7,2 kW/h. Bateria o pojemności 17,3 kWh składa się ze 168 pojedynczych ogniw o przewidywanej żywotności 100 000 mil lub ośmiu lat i można ją naładować do 100% w zaledwie dwie i pół godziny (zależnie od regionu). Elektryczny silnik E o mocy 126 KM, może wytworzyć do 350 Nm momentu obrotowego. Jednostka jest umieszczona między skrzynią biegów a silnikiem spalinowym i może natychmiastowo dostarczać pełny moment obrotowy zapewniając ciche i szybkie przyspieszenie. 3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem włącza się, gdy wymagany jest dodatkowy moment obrotowy lub gdy wymagana jest prędkość powyżej 84 mil na godzinę.

Bentley Bentayga Hybrid kokpit
Zmiany objęły również wnętrze – nowa kierownica (fot. VAG)

Luksus klasy Bentley

Ręcznie wykonana kabina Bentayga została przeprojektowana. Wśród głównych zmian w bardziej współczesnym wnętrzu Bentaygi znajdują się nowe listwy drzwiowe i kierownica, a także przeprojektowana środkowa deska rozdzielcza i cyfrowy zestaw wskaźników. Są one uzupełniane przez nowe siedzenia dostępne są w dwóch konfiguracjach. Standardowa pięciomiejscowa konstrukcja korzysta z całkowicie nowej tylnej kanapy, która się rozkłada. Opcjonalny układ czterech siedzeń obejmuje dwa pojedyncze tylne fotele oddzielone konsolą środkową.
Samochód może być wyposażony w niezliczone opcje ręcznie wykonanych detali, które zapewnia Mulliner Driving Specification. Jak to bywa w przypadku klasy superluksusowej – “sky is the limit”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że tylko niebo nas ogranicza.

Bentley Bentayga Hybrid noc
Klienci marki Bentley chętnie korzystają z możliwości jazdy bez silnika spalinowego (fot. VAG)
Total
0
Shares