Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Bentley Flying Spur. Specjalna edycja hybrydy

Bentley pokazał specjalną wersję limuzyny Flying Spur. Nazywa się Odyssean Edition i zachwyca luksusowym wyposażeniem.

Najnowsza wersja modelu Flying Spur wyróżnia się przede wszystkim wnętrzem. Projektanci marki podjęli się wprowadzenia szerszego zakresu zrównoważonych materiałów, biorąc za wzór zaprezentowany przed dwoma laty samochód koncepcyjny EXP 100 GT.

Jagnięca wełna

Klienci, którzy zamówią egzemplarz z Odyssean Edition, znajdą w jego środku m.in. elementy tweedowe wykonane z brytyjskiej wełny, utrzymane w stonowanych kolorach. Na specjalne życzenie również standardowe dywaniki o grubym włosiu mogą zostać wymienione na wersje z jagnięcej wełny, co nada wnętrzu cieplejszego i bardziej naturalnego charakteru.

Fornirowe wykończenie przygotowane z drewna Koa zostało pokryte o 90 proc. mniejszą warstwą lakieru, dzięki czemu powierzchnia zachowała wygląd i strukturę naturalnego materiału. Drewno zostało pokryte trzema cienkimi warstwami lakieru o łącznej grubości jedynie 0,1 mm.

Do modelu wprowadzono również elementy skórzane pochodzące ze zrównoważonych źródeł. W procesie projektowania serii Odyssean Edition zespół Bentley Motors inspirował się egzemplarzem modelu Flying Spur z 1955 roku, który po 66 latach wciąż może się pochwalić najwyższą jakością skóry.

Klienci mają zapewniony wybór jednej z pięciu specyfikacji kolorystyki skóry: Beluga, Porpoise, Cricketball, Brunel i Burnt Oak, które korespondują ze skórzanymi powierzchniami utrzymanymi w jasnym odcieniu Linen. Na elementach skórzanych jest widoczny charakterystyczny dla modelu Flying Spur diamentowy haft, wykonany z pomocą trójkolorowej nici.

Charakterystyczne barwy

Seria Odyssean Edition wprowadza również wyjątkowe połączenie kolorystyczne karoserii modelu. Samochód przyciąga wzrok akcentami w kolorze Pale Brodgar na 21-calowych kołach, oprawie przednich i tylnych lamp czy bocznych listwach. Projektanci rekomendują do serii paletę sześciu barw lakieru harmonizujących z odcieniem Pale Brodgar, lecz klienci mogą wybrać dowolny z zasobnej oferty Bentleya.

Efektywność hybrydy

Flying Spur Hybrid zapewnia kierowcy łączną moc 544 KM oraz 750 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dzięki silnikowi 2,9-l V6 i jednostce elektrycznej samochód rozpędzi się od 0 do 100 km/godz. w 4,3 sekundy. Zasięg w pełni zatankowanego i naładowanego pojazdu wyniesie ponad 700 km.

Total
0
Shares