Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Citroën C4 i Citroën ë-C4 dostępny w ofercie marki

Można już składać zamówienia na nowe modele francuskiej marki. Citroën C4 i Citroën ë-C4 – podajemy ceny.

Jeżeli szukaliście nowoczesnego kompaktu o subtelnie crossoverowej stylistyce wyróżniającej się przede wszystkim zauważalnie podniesionym podwoziem, to koncern PSA i jego marka Citroën wprowadził już najnowszy model Citroën C4 oraz jego w pełni elektryczną wersję: Citroën ë-C4 do oficjalnych cenników, a auta można już zamawiać. Ceny startują od 73300 zł. Na co możemy liczyć?

Nowy Citroën C4 (fot. Citroën/Copyright William CROZES @ Continental Productions)

Stylistyka nowych kompaktów Citroëna jest dość odważna, ale też może się podobać. Nie jest przekombinowana, co niektórzy mogliby powiedzieć o autach niektórych japońskich marek. W najnowszej generacji C4 zmiany widać na pierwszy rzut oka. Szczególnie dotyczy to nowego, charakterystycznego układu świateł LED w kształcie litery V (taki układ jednak będą miały wersje od wariantu wyposażenia Feel, a także odmiana elektryczna) – zarówno z przodu, jak i z tyłu.

Zacznijmy od wariantów wyposażeniowych i silnikowych, gdyż one determinują obecność konkretnych rozwiązań w środku. Np. zawieszenie z progresywnymi ogranicznikami hydraulicznymi – a pamiętajmy, że właśnie z doskonałych systemów zawieszenia słynie francuska marka – oczywiście jest dostępne w najnowszych C4, ale z wyjątkiem bazowego benzyniaka 1.2 PureTech 100 S&S z manualną 6-biegową przekładnią.

W pełni elektryczny Citroën ë-C4 (fot. Citroën/Copyright William CROZES @ Continental Productions)

Jeżeli chodzi o nowe modele Citroën C4 i Citroën ë-C4 mamy do wyboru aż sześć wariantów spalinowych i jeden model całkowicie elektryczny. Oprócz wspomnianej bazowej jednostki, Citroën w nowym C4 proponuje jeszcze dwa warianty 1.2 PureTech 130 S&S (liczba 100, czy 130 oznacza moc w KM) z manualną 6-biegową skrzynią i automatem EAT8 (8-biegowym) oraz topowego benzyniaka 1.2 PureTech 155 S&S ze skrzynią EAT8. Oprócz tego możemy zamówić wersję z silnikiem wysokoprężnym. W tym przypadku proponowane są dwa warianty: 1.5 BlueHDi 110 S&S z manualem oraz 1.5 BlueHDi 130 S&S z automatem EAT8. Wreszcie ostatnim wariantem jest model ë-C4, czyli w pełni elektryczny napęd nowego Citroëna o mocy 136 KM (EV 136 w oznaczeniu producenta).

Wnętrze modelu C4 – ciekawostką jest możliwość zamocowania tabletu przed siedzeniem pasażera z przodu (fot. Citroën/Copyright William CROZES @ Continental Productions)

Jeżeli chodzi o wyposażenie pokładowe, to Citroën chwali się tym, że w najnowszych C4 będziemy mogli wyposażyć auto w aż 20 rozwiązań wspomagających jazdę. Są to m.in. Highway Driver Assis (półautonomiczny system jazdy poziomu 2), pokładowe multimedia i systemy łączności z dotykowym ekranem 10″ w konsoli centralnej i cyfrowym panelem wskaźników w całej gamie (z wyj. wersji Live). Osoby, które zdecydują się na pełnego elektryka mogą dodatkowo liczyć na cyfrowy pakiet usług Charge My Car, obejmujący m.in. planer do optymalizacji dłuższych tras z uwzględnieniem ładowarek oraz usługę Charging Pass, dzięki której nie tylko zlokalizujemy, ale też będziemy mogli korzystać z kompatybilnych stacji ładowania w Europie przez pierwszy rok bezpłatnie.

Cennik nowych modeli C4 (źr. Citroën)

Ponadto Citroën w każdej wersji silnikowej oferuje cztery warianty wyposażeniowe. Od najtańszego Live Pack, poprzez Feel, Feel Pack i topowy Shine. Ceny poszczególnych wariantów prezentujemy na powyższej tabelce dostarczonej przez producenta. Warianty oznaczone gwiazdką pojawią się fizycznie w salonach (tj. będą dostępne od) w maju 2021 roku. Pozostałe – na początku przyszłego roku.

Total
0
Shares