Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Fiat Tipo. 5 lat gwarancji i ceny w Polsce

Nowy Fiat Tipo w Polsce wyceniony jest od 55700 zł, ale w lutym pojawi się w sprzedaży jeszcze tańsza wersja Classic.
Nowy Fiat Tipo
Nowy Fiat Tipo (fot. Fiat)

Nowy Fiat Tipo, który niedawno został zaprezentowany jest właśnie wprowadzany do oficjalnej oferty włoskiej marki w naszym kraju. Polska będzie jednym z nielicznych rynków, na którym Fiat będzie oferować wersję Tipo z silnikiem 1.4 Fire 95 KM. Ceny włoskiego kompakta startują od 55700 zł w nadwoziu typu sedan. Wersja hatchback jest o 6000 zł droższa.

Wersje wyposażenia

Fiat Tipo
Fiat Tipo (fot. Fiat)

W odświeżonej gamie popularnego włoskiego modelu producent oferuje w Polsce trzy poziomy wyposażenia: bazową Tipo, City Life oraz topową Life. Oprócz tego w ofercie pojawia się również wcześniej zapowiedziany, zupełnie nowy Fiat Tipo Cross w wersjach City Cross i Cross. Nowe Tipo właśnie wjeżdża do polskich salonów marki, natomiast najtańsza wersja Classic będzie dostępna od lutego 2021 r.

Popularny w Polsce model

Nowy Fiat Tipo
Wersje nadwoziowe nowego Fiata Tipo (fot. Fiat)

Fiat Tipo to jeden z najważniejszych modeli w gamie Fiata, stanowiący dziś blisko 70% sprzedaży marki w Polsce. Według szacunków od dnia wprowadzenia na rynek w 2016 roku do końca grudnia br. sprzedaż Tipo w Polsce osiągnie 40 tysięcy egzemplarzy. Co oznacza obecnie drugie miejsce wśród najchętniej wybieranych przez Klientów indywidualnych modeli w segmencie C. Spojrzeliśmy też w dane IBRM Samar. W ogólnej gamie aut (bez klasy premium) kupowanych przez prywatnych nabywców w Polsce, Fiat Tipo plasuje się na szóstym miejscu. Model ten wyprzedza np. liczbę zarejestrowanych w rękach prywatnych modeli Škody Octavii. Z aut nie będących SUV-ami czy crossoverami jedynie modele Toyoty (Yaris i Corolla) oraz Škoda Fabia uzyskały lepsze wyniki.

5 lat gwarancji z limitem 120 tys. km

Nowy Fiat Tipo Life
Nowy Fiat Tipo Life (fot. Fiat)

Dobrą wiadomością jest wprowadzony po raz pierwszy w Polsce w tej marce program 5-letniej gwarancji. Na naszym rynku, będzie można zamówić silnik 1.4 Fire 95 KM. Będzie on dostępny w niezwykle atrakcyjnej cenowo wersji Tipo Classic, która trafi do dealerów za niecałe dwa miesiące. Nowe Tipo Classic Sedan 1.4 Fire 95 KM będzie kosztowało 53 500 zł. Wersja Hatchback od 58 700 zł w cenach promocyjnych. 5-letnia gwarancja – o czym warto pamiętać – ma jednak limit kilometrów: 120 tys. Jednak w prywatnych rękach mało prawdopodobne jest jego przekroczenie. Szczegóły dotyczące tego modelu znajdziemy na oficjalnej polskiej witrynie producenta.

Total
0
Shares