Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Hyundai Santa Fe na 2022 rok. Jest wersja 6-osobowa, koniec z dieslem

Hyundai Santa Fe MY 2022 (fot. Hyundai)

Hyundai Motor Poland ogłosił wprowadzenie do oferty hybrydowego SUV-a Santa Fe z rocznika produkcji 2022. Do gamy modelu dołączyła wersja 6-miejscowa, która będzie oferowana równolegle do wersji 5- i 7-miejscowej. Klienci mogą wybierać spośród wersji hybrydowych typu HEV i PHEV, natomiast z oferty zostały całkowicie wycofane silniki Diesla.

Nowy Hyundai Santa Fe to pierwszy pojazd marki Hyundai oferowany w Europie wykorzystujący całkowicie nową platformę trzeciej generacji. Oprócz dostępnych po raz pierwszy układów napędowych, hybrydowego i hybrydowego typu plug-in, nowy Santa Fe otrzymał odważny i charakterystyczny design, a także został wyposażony w szereg nowych technologii i systemów bezpieczeństwa.

Hyundai Santa Fe MY 2022

Niemal rok od zainaugurowania sprzedaży na polskim rynku, oferta Hyundaia Santa Fe powiększyła się o dodatkową wersję. Klienci decydujący się na zakup modelu, oprócz wariantów 5- i 7-miejscowych mogą wybrać także wersję 6-osobową z dwoma oddzielnymi fotelami kapitańskimi w drugim rzędzie. 

Ceny Hyundaia Santa Fe rozpoczynają się od 166 900 zł za wersję Smart wyposażoną w napęd hybrydowy (HEV) o mocy 230 KM. Wzrost ceny o 1 000 zł podyktowany był dodaniem centralnej poduszki powietrznej, hamulca pokolizyjnego (MCB) oraz dodatkowej poprawy wykończenia wnętrza. Wersja z napędem hybrydowym typu Plug-in (PHEV) standardowo wyposażona w napęd na cztery koła (4WD) i z najbogatszą wersją Platinum dostępna jest od 245 900 zł. 

Hyundai Santa Fe MY 2022

Bogate wyposażenie standardowe

Santa Fe standardowo zostało wyposażone w dużą liczbę najnowszych systemów wsparcia kierowcy, w tym inteligentny tempomat z funkcją Stop&Go (SCC), asystenta zapobiegania zderzeniu czołowemu z wykrywaniem pieszych i rowerzystów (FCA) z funkcją Junction Turning, asystenta utrzymywania pasa ruchu (LKA), system monitorowania poziomu uwagi kierowcy (DAW), informacje o odjechaniu poprzedającego pojazdu (LVDA), asystenta świateł drogowych (HBA), asystenta podążania na pasie ruchu (LFA) oraz system monitorowania tylnej kanapy (RSA).

Hyundai Santa Fe MY 2022

Na pokładzie Santa Fe znajdują się również elementy wyposażenia jak: automatyczna klimatyzacja dwustrefowa z funkcją odparowywania szyb, czujnik deszczu, kamera cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, felgi aluminiowe 17”, system dostępu bezkluczykowego, podgrzewana kierownica, podgrzewane fotele przednie, system multimedialny z 8” kolorowym ekranem dotykowym, cyfrowym radiem DAB i łącznością Android Auto i Apple Car Play oraz łącznością Bluetooth, komputer pokładowy z 4,2” kolorowym wyświetlaczem, a także reflektory LED.

Dwie mocne i różne hybrydy

Hybrydowa wersja nowego Santa Fe została wyposażona w silnik Smartstream 1.6 T-GDi o mocy 180 KM i silnik elektryczny o mocy 44,2 kW. Układ hybrydowy ma łączną moc 230 KM i moment obrotowy wynoszący 350 Nm, który za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni automatycznej w zależności od wersji jest przekazywana na przednią oś lub wszystkie koła.

Wersja hybrydowa plug-in jest wyposażona w silnik 1.6 T-GDI Smartstream, który połączono z silnikiem elektrycznym o mocy 66,9 kW, czerpiącym energię z akumulatora litowo-polimerowego o pojemności 13,8 kWh. Nowy Santa Fe Plug-in dostępny jest standardowo z napędem na cztery koła i 6-biegową automatyczną skrzynię biegów. Całkowita moc wyjściowa napędu wynosi 265 KM, a łączny moment obrotowy osiąga 350 Nm. W trybie czysto elektrycznym Santa Fe Plug-in Hybrid może pokonać dystans 58 km w cyklu mieszanym WLTP oraz 69 km w cyklu miejskim WLTP.

Wycofanie silników Diesla z gamy modelowej Hyundai

Wraz z wprowadzeniem nowej oferty Hyundai Motor Poland zdecydował o wycofaniu z oferty silników Diesla zasilanych olejem napędowym. W ciągu 2021 roku wycofane zostały jednostki wysokoprężne z oferty modelu i30, natomiast teraz zdecydowano o wycofaniu silników Diesla z oferty modeli Tucson i Santa Fe.

Total
0
Shares