Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Land Rover Discovery. Pojawi się miękka hybryda

Nowy Land Rover Discovery zyskał bogatsze wyposażenie technologiczne, pod maską mocne silniki, w środku komfort i ponadstandardowe możliwości terenowe
Land Rover Discovery

Marka Land Rover zaprezentowała odświeżony topowy model Discovery. Oto jak będzie prezentować się najnowsza odmiana 7-miejscowego SUV-a marki Land Rover – modelu Discovery na rok 2021.

Land Rover Discovery
Nowy Land Rover Discovery (fot. Land Rover)

Zmiany zewnętrzne w nowym Land Rover Discovery to przede wszystkim zmodyfikowany kształt nowych, charakterystycznych reflektorów LED do jazdy dziennej uzupełnione przez – również ledowe, animowane kierunkowskazy zarówno z przodu, jak i z tyłu. Producent chwali się też zmienionym przednim zderzakiem, a nowe otwory wentylacyjne mają zdaniem producenta zapewniać bardziej zdecydowany i dynamiczny wygląd nowego Discovery.

Nowy Land Rover Discovery – co pod maską?

Land Rover Discovery
Pod maską nowego Discovery jedna jednostka czterocylindrowa i trzy sześciocylindrowe (fot. Land Rover)

Odświeżony Discovery oferowany będzie w czterech odmianach silnikowych. Klienci będą mieli do wyboru dwie odmiany z silnikami benzynowymi oraz dwie wersje z silnikami wysokoprężnymi. Trzy z czterech odmian silnikowych nowego Discovery będzie dodatkowo posiadało 48-voltową instalację miekko-hybrydową. Planowane są następujące wersje silnikowe:

  • Land Rover Discovery P300: 2-litrowa, turbodoładowana czterocylindrowa jednostka benzynowa generująca moc 221 kW (300 KM) i maks. 400 Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1500 obr./min. Tylko w tym przypadku mamy do czynienia z wersją bez instalacji miękkiej hybrydy
  • Land Rover Discovery P360: ponownie jednostka benzynowa, ale już o pojemności trzech litrów z sześcioma cylindrami i instalacją MHEV. Moc maksymalna to 265 kW (360 KM) i 500 Nm momentu obrotowego dostępnego już od 1750 obr./min.
  • Land Rover Discovery D250: to już wersja z sześciocylindrowym dieslem z instalacją MHEV, moc 183 kW (250 KM) i 570 Nm momentu obrotowego dostępnego od 1250 obr./min.
  • Land Rover Discovery D300: ponownie sześciocylindrowa jednostka wysokoprężna o mocy 221 kW (300 KM) i aż 650 Nm momentu obrotowego dostępnego od 1500 obr./min.

Oczywiście ponieważ to Land Rover nowy Discovery oferuje ponad przeciętne możliwości terenowe. Automatyczna optymalizacja trakcji niezależnie od typu nawierzchni, możliwość holowania zestawu o masie do 3,5 tony, głębokość brodzenia aż do 900 mm – tym wozem da się wjechać w wiele miejsc niedostępnych dla innych, tzw. SUV-ów.

Nowy Land Rover Discovery – wnętrze i multimedia

Land Rover Discovery
Nowy system multimedialny PIVI/PIVI PRO z wirtualnym kokpitem (fot. Land Rover)

We wnętrzu nowego Land Rovera Discovery oprócz bardzo dobrych materiałów wykończeniowych i eleganckiej stylizacji na klientów czekać będzie nowy pokładowy system inforozrywki PIVI/PIVI Pro. Auto jest stale połączone z internetem i może pobierać automatyczne aktualizacje oprogramowania pokładowego. PIVI Pro współpracuje też z aplikacją mobilną dając właścicielowi możliwość zdalnej kontroli stanu auta. W prowadzeniu nowego Discovery kierowcy pomoże szereg systemów asystujących obejmujących m.in. adaptacyjny tempomat, asystent martwego pola, czy dookólny system obserwacji za pomocą kamer 360 st.

Land Rover Discovery
Land Rover Discovery oprócz ekranów wyposażony jest też w projekcyjny ekran HUD (fot. Land Rover)

Obsługiwany za pośrednictwem dużego, dotykowego 11,4-calowego ekranu system PIVI PRO jest zgodny z usługami Android Auto i Apple CarPlay. Na pokładzie dostępna jest też bezprzewodowa ładowarka do smartfona, możliwość podłączenia do 8-miu urządzeń mobilnych za pomocą hotspota WiFi, czy ładowanie z gniazd USB dla wszystkich pasażerów

Dostawy pierwszych egzemplarzy nowego Discovery planowane są na 1 kwartał 2021 roku. Oficjalne ceny producent ujawni na początku grudnia br.

Total
0
Shares