Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Maybach to prawie 5,5 metra ultraluksusu

Mercedes-Maybach S-Klasse
Mercedes-Maybach S-Klasse; Exterieur: designo rubelitrot/kalaharigold; Interieur: Leder Nappa macchiatobeige/bronzebraun pearl; Zierteile: designo Holz Walnuss braun offenporig aluminium lines // Mercedes-Maybach S-Class; exterior: designo rubelit red/kalahari gold; interior: Leather Nappa macchiato beige / bronze brown pearl; trim parts: designo brown open-pore walnut wood with aluminium lines

Nowy Mercedes-Maybach Klasy S łączy w sobie cechy flagowego modelu Mercedes-Benz z tradycją marki Maybach. Rozstaw osi o 18 cm większy niż w długiej wersji Klasy S i w całości przypada podróżującym z tyłu. Standardowe fotele Executive i pakiet szoferski sprawiają, że tylna część kabiny może być wygodnym miejscem do pracy – lub do odpoczynku.

Napis na masce sugeruje, że mamy do czynienia z najbardziej luksusową limuzyną w ofercie Mercedesa (fot. Daimler)

Maybach to klasyczna limuzyna

Mercedes-Maybach Klasy S to klasyczna trójbryłowa limuzyna. Rozstaw osi o 18 cm większy niż w przypadku długiej wersji Mercedesa Klasy S (3396 wobec 3216 mm) w pełni premiuje pasażerów tylnej części kabiny. Wyróżniają ją m.in. charakterystyczna pokrywa silnika z chromowaną „płetwą” oraz typowa dla Mercedesa-Maybacha osłona chłodnicy z pionowymi, trójwymiarowymi listwami ozdobnymi. W chromowaną oprawę wlotu powietrza wkomponowano napis „MAYBACH”. Tylne drzwi są szersze niż w Klasie S, a na słupkach C pojawiły się nieotwierane małe okna oraz podkreślające ekskluzywność emblematy marki Maybach. Na życzenie Mercedes-Maybach Klasy S może być wyposażony w elektrycznie sterowane komfortowe tylne drzwi. Lista opcji nowej limuzyny obejmuje także dwukolorowe malowanie z linią rozdzielającą, ręcznie nanoszoną zgodnie z najwyższymi kryteriami jakości.

Moda na SUV-y nie zdołała jeszcze wyprzeć z rynku dużych limuzyn (fot. Daimler)

Wnętrze – eksplozja świateł

Wnętrze Mercedesa-Maybacha Klasy S bazuje na wzornictwie kabiny nowego Mercedesa Klasy S. Status limuzyny Mercedes-Maybach podkreśla charakterystyczny wygląd wyświetlacza kierowcy w widoku Exclusive: obramowanie zegarów ma wtedy „firmowy” kolor różowego złota. Ten sam odcień jest używany do aktywnego nastrojowego oświetlenia (opcja) z inteligentną komunikacją działania funkcji komfortu i bezpieczeństwa. Łącznie kameralne oświetlenie kabiny korzysta z 253 diod LED. W Maybachu ma dwa nowe motywy kolorystyczne: w odcieniach różowego złota i bieli oraz ametystowym. Pojawiła się też dodatkowa funkcja w postaci powitalnego pokazu świetlnego we wnętrzu dla podróżujących z tyłu. Ponadto swoją premierę w Mercedesie-Maybachu świętuje adaptacyjne tylne oświetlenie, które w kilku względach odpowiada preferencjom pasażerów: oprócz jasności można regulować rozmiar i kierunek wiązki światła. Użytkownik ma również do dyspozycji szeroki zakres ustawień pomiędzy precyzyjnie skupionym oświetleniem przeznaczonym do pracy a rozproszonym światłem nadającym się do odpoczynku.

Mercedes-Maybach S-Klasse
Najważniejsi pasażerowie Maybacha siedzą z tyłu (fot. Daimler)

Maybach ma pakiet szoferski

Na profil Mercedesa-Maybacha Klasy S jako samochodu do jazdy z szoferem wyraźnie wskazują standardowe tylne fotele Executive po lewej i prawej stronie oraz pakiet szoferski. Pasażer ma możliwość niezależnej regulacji siedziska i oparcia. Rozłożenie podnóżka zintegrowanego z przednim fotelem i elektrycznie wysuwanej podpórki nóg pozwala stworzyć ciągłą, wygodną powierzchnię do leżenia lub snu. W porównaniu z poprzednią generacją zakres regulacji podpórki zwiększono o ok. 50 mm. Kolejne nowości to funkcja masażu łydek oraz ogrzewanie karku i ramion dla pasażerów z tyłu

Jedno z najlepszych miejsc pracy, jakie widzieliśmy (fot. Daimler)

Tryb jazdy: Maybach

Seryjne wyposażenie obejmuje zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z ciągłą regulacją tłumienia ADS+. Korzystając z trybów jazdy dostępnych w ramach systemu DYNAMIC SELECT, kierowca może indywidualnie modyfikować charakterystykę pracy zespołu napędowego, ESP®, zawieszenia i układu kierowniczego. DYNAMIC SELECT oferuje specjalny tryb jazdy MAYBACH, całkowicie skoncentrowany na komforcie. Opcjonalna skrętna tylna oś poprawia zwrotność w obszarze zabudowanym, zmniejszając średnicę zawracania nawet o prawie 2 metry. Klienci mają do wyboru dwa warianty skrętnej tylnej osi: tylne koła mogą być skręcane pod maksymalnym kątem 4,5° lub 10°. Zamiast 13,1 m średnica zawracania wynosi wtedy, odpowiednio, 12,2 lub 11,2 m. Opcjonalne, w pełni aktywne zawieszenie E-ACTIVE BODY CONTROL oparte na instalacji 48 V za pomocą kamery stereo „skanuje” drogę przed samochodem i niweluje odczuwanie nierówności, zanim samochód do nich dotrze. Zapewnia również dodatkową ochronę w przypadku uderzenia w bok.

Mercedes-Maybach S-Klasse
Specjalny tryb jazdy Maybach nie jest dostępny w innych wersjach S-klasy (fot. Daimler)

Maybach ma system noise cancelling – jak słuchawki

W nowym modelu producent po raz pierwszy zastosował aktywną kompensację hałasu (AFGK). System ten redukuje niepożądane odgłosy o niskiej częstotliwości, emitując dźwięki przeciwne w fazie. Służą do tego głośniki basowe wysokiej klasy nagłośnienia przestrzennego Burmester® 4D. Szerzej zakrojone zabiegi z zakresu ograniczenia dźwięku miały na celu głównie zwiększenie komfortu podróżujących z tyłu – np. w obszarze tylnych nadkoli zastosowano dodatkową piankę absorbującą. Ponieważ okna w słupkach C znajdują się blisko głów pasażerów, wykonano je z grubszego, laminowanego szkła. Na życzenie dla Mercedesa-Maybacha dostępne są zoptymalizowane pod kątem hałasu opony z tłumikami z pianki.

Mercedes-Maybach S-Klasse
Wszystko, co najlepsze (fot Daimler)

Na niektórych rynkach sprzedaż Mercedesa-Maybacha Klasy S rozpocznie się przed końcem tego roku. W ofercie w Niemczech model pojawi się wiosną 2021 r. W USA i Chinach pierwsi klienci otrzymają zamówione egzemplarze w kwietniu 2021 r. W Europie pierwsze auta trafią do salonów latem 2021 r.

Total
1
Shares