Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Opel Astra Sports Tourer w sprzedaży w 2022 roku

fot. Stellantis materiały prasowe

Po odsłonięciu hatchbacków 308 i Astry, przyszła pora na kombi. Oto Opel Astra Sports Tourer, będący odpowiednikiem Peugeota 308 SW pod szyldem niemieckiego producenta.

Design Opla pomógł przewidzieć wygląd nowej Astry, zarówno z wersji hatchback, jak i z innych modeli marki. Ten sam nowoczesny styl znamy już, chociażby z nowej Mokki lub Corsy. Kombi zostało przedłużone za tylną osią, co daje wynik 608 litrów przestrzeni w bagażniku. Chyba że złożymy kanapę – wtedy ilość miejsca wzrośnie do 1634 litrów. Nie ma więc żadnej zmiany względem Peugeota. 308 SW osiągnął dokładnie te same wyniki.

Na początku silnik spalinowy lub hybrydowy. Astra-E w 2023 roku

Hybryda plug-in będzie miała trochę mniejszy bagażnik niż wersja spalinowa (fot. Stellantis materiały prasowe)

Astra w 2022 roku będzie dostępna w hybrydowym Plug-In. Umieszczenie baterii pod podłogą zmniejszy pojemność bagażnika do 548 litrów bez rozkładania kanapy. Będzie to najmocniejsza jednostka w modelu, bo niemal 230-konna. Dostępna będzie również hybryda z hatchbacka – zelektryfikowana i turbodoładowana jednostka 1.6 litrowa, generująca 178 KM i 360 Nm momentu obrotowego. Dla fanów konwencjonalnych napędów również nie będzie niespodzianek – te same co w „mniejszej” Astrze lub Corsie 1.2 litrowe, trzycylindrowe silniki benzynowe o mocy 108 koni, oraz czterocylindrowy turbodiesel z pojemnością 1.5 litra, w którym producent obiecuje 128 koni i 300 niutonometrów. Nie zobaczymy natomiast wersji elektrycznej przed 2023 rokiem – powiązane jest to prawdopodobnie z planowaną premierą elektrycznego 308 właśnie za dwa lata.

Wyposażenie jak w Astrze hatchback

Wnętrze nowej Astry kombi nie różni się od hatchbacka (fot. Stellantis materiały prasowe)

Względem nowej Astry Hatchback wyposażenie (poza dużo większym bagażnikiem) nie ulegnie zmianom. Możliwość otwarcia klapy bagażnika „hands free”, czyli przesuwając nogą pod zderzakiem, ułatwi użytkownikom zakupy. Światła LED Matrix oświetlą drogę, podczas której będzie grała muzyka z bezprzewodowego Apple CarPlay lub Android Auto. Nie jest to nic, czego byśmy nie widzieli w innych nowych modelach Opla lub Peugeota. Szykuje się więc alternatywa dla bardziej agresywnego modelu francuskiego odpowiednika lub mocna konkurencja dla Golfa Varianta.

Total
0
Shares