Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Rolls-Royce Ghost – ujawnione detale przed premierą

Nowy Rolls-Royce Ghost, producent ujawnia detale wzornictwa.
Nowy Rolls-Royce Ghost Bespoke
Efekt wizualny podświetlenia deski imponuje, ale jeszcze większe wrażenie wywołuje to jakim nakładem i z jaką precyzją ten element wykonano (fot. materiały prasowe Rolls-Royce)

Nowy Rolls-Royce Ghost zadebiutuje 1 września 2020 roku. Jednak już tydzień przed oficjalną premierą kultowego modelu renomowanej marki, producent ujawnił szczegóły dotyczące wzornictwa tego samochodu. Dokładniej – jego deski rozdzielczej. W przypadku Rolls-Royce oczekiwania potencjalnych nabywców są bardzo wysokie. Nic zatem dziwnego, że producent dokłada wszelkich starań, by te oczekiwania spełnić.

Ujawniony element stylistyki nowego auta to wynik 10 tysięcy godzin pracy kolektywu Bespoke. To zespół inżynierów, projektantów i rzemieślników pracujących nad najbardziej wyrafinowanymi rozwiązaniami w zakresie wzornictwa w motoryzacji. Marka Rolls-Royce zaprezentowała dziś koncept Illuminated Fascia opracowany specjalnie dla nowego modelu Ghost. Premiera samochodu odbędzie się online w oficjalnym serwisie internetowym producenta.

Elementy deski rozdzielczej umieszczone naprzeciwko pasażera są niewidoczne, dopóki auto nie jest uruchomione. Gdy tylko elektronika pokładowa Ghosta otrzyma energię z zespołu napędowego wnętrze nowego Rolls-Royce Ghost zostaje rozświetlone dzięki znajdującemu się na desce rozdzielczej logo Ghost umieszczonemu w otoczeniu ponad 850 gwiazd.

Nowy Rolls-Royce Ghost Bespoke
Efekt wizualny podświetlenia deski imponuje, ale jeszcze większe wrażenie wywołuje to, jakim nakładem pracy i z jaką precyzją ten element wykonano (fot. materiały prasowe Rolls-Royce)

Ten stylistyczny detal to subtelne nawiązanie do znanej już z wnętrza modeli Rolls-Royce podświetlonej “gwiezdnej” podsufitki Starlight Headliner. Producent chciałby, aby gwiezdne detale we wzornictwie wnętrza nowego Rolls-Royce Ghost stały się symbolem marki. Równie ikonicznym co figurka Spirit of Ecstasy, grill Patnheon, czy doskonale rozpoznawalny na całym świecie monogram z podwójną literą R.

O precyzji i niezwykłej dbałości o szczegóły w projektowaniu detali nowego Ghosta świadczy również podejście specjalistów Bespoke. Zrezygnowano z tak powszechnych w wielu luksusowych autach ekranów na rzecz wyjątkowego, specyficznego podświetlenia. Deskę rozdzielczą nowego Ghosta rozświetlają 152 diody LED zamontowane nad i pod nią. Barwę tych diod została tak dobrano, by pasowała ona do podświetlenia instrumentów pokładowych czy umieszczonego w desce zegara. Podświetlone “gwiazdami” logo Ghost wpasowuje się w dwumilimetrową ramkę, która jest nie tylko elementem estetycznym, ale i funkcjonalnym. W ramce tej laserem wykonano ponad 90 tysięcy mikroskopijnych otworów. Odpowiadają one za równomierne rozpraszanie światła i efekt mieniącej się powierzchni całej deski.

Jeden niewielki detal, ilość pracy włożonej w jego opracowanie, doskonałe materiały i niezwykła precyzja wykonania imponują. Niemniej ta subtelna, minimalistyczna, ale też doskonale wyróżniająca nowego Ghosta stylistyka ma szansę skutecznie zainteresować potencjalnych nabywców auta. Dobrze podsumowuje to Michael Bryden, Lead Bespoke Designer : “… ten pojawiający się tylko po uruchomieniu auta element kryje w sobie informację, jak złożone prace stoją za wykreowaniem poczucia niewymagającego luksusu wyrażonego poprzez prosty element wystroju”. Nic dodać, nic ująć – w końcu to Rolls-Royce Ghost. Jeden z najbardziej ikonicznych samochodów świata.

Total
0
Shares