Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy SEAT w atrakcyjnym leasingu konsumenckim

fot. materiały prasowe

Samochody nie są już na szczęście w Polsce dobrem luksusowym, choć nadal dla niektórych konsumentów zakup auta jest dość znaczącym wydatkiem, który mógłby zaważyć na domowym budżecie. Zwłaszcza w dość niełatwym czasie, gdy inflacja staje na przeszkodzie naszym planom czy inwestycjom. Są jednak inne sposoby na pozyskanie finansowania i jeżdżenie na co dzień np. nowym SEAT-em. Sprawdźmy.

VW FS oferuje swoim klientom produkty klasyczne i jak abonament. Pierwsze zakładają spłatę pełnej wartości samochodu, a po zakończeniu finansowania wykup auta. Ich rata jest wyższa od raty finansowania jak abonament, które polega na tym, że na miesięczne równe opłaty rozkładana jest tylko część wartości początkowej samochodu, a wynika to z tego, że bank bierze tu pod uwagę to, że auto z każdym dniem traci na wartości. Z tego też względu rata jest nawet o połowę niższa.

Jedną z propozycji banku jest leasing konsumencki, który zwykle kojarzony był z produktami dla osób prowadzących własną działalność. VW FS wprowadził jednak podobną ofertę dla klientów indywidualnych niebędących przedsiębiorcami. Na czym polega wygodny i bezpieczny leasing dla osoby prywatnej?

Dzięki tej opcji Twój nowy SEAT może znaleźć się w Twoim garażu, nawet jeśli nie masz wolnych środków na zakup czy nawet uiszczenie wkładu własnego, który nie jest warunkiem zawarcia umowy, gdyż zaczyna się od 0% wartości samochodu. Rata tego finansowania będzie konkurencyjna do rat produktów klasycznych, co wynika z niespłacania całkowitej wartości samochodu. Planowanie domowego budżetu jest więc o wiele łatwiejsze i nie musisz się obawiać o jakieś dodatkowe nieprzewidziane opłaty. Samochód użytkujesz przez trzy lub cztery lata i co tyle możesz też wymieniać swoje auto na nowszy model.

A co się dzieje z samochodem, gdy umowa leasingu konsumenckiego dobiegnie końca? Masz możliwość wymiany samochodu na nowszy technologicznie model lub model innej marki z Grupy Volkswagen i podpisanie kolejnej umowy z VW FS. Jeśli zechcesz zatrzymać obecny model, masz prawo go wykupić za cenę ustaloną w momencie podpisywania umowy. Wówczas samochód staje się Twoją własnością i robisz z nim, co chcesz.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak będzie wyglądać rata Twojego finansowania i co na nią wpływa, skorzystaj z kalkulatora leasingu konsumenckiego. Po zaznaczeniu wybranych parametrów ukaże się Twoja miesięczna opłata. Co należy wybrać? Przede wszystkim czas finansowania (3-4 lata), następnie wysokość wpłaty własnej (0-20%) i na koniec szacunkowy roczny przebieg (10-40 tys. km). Przykładowo SEAT Leon o wartości 88 100 zł brutto w leasingu konsumenckim przy założeniu, że będzie on trwał cztery lata, wniesiesz 10% wkładu własnego i przemierzysz nim rocznie 10 tys. km., będzie kosztował Cię miesięcznie 1204 zł brutto*. Zmiana jakiegokolwiek parametru leasingu dla osoby prywatnej zmieni wysokość raty, dzięki czemu idealnie dostosujesz ją do swoich potrzeb i możliwości.

* Dane aktualne na dzień 13 czerwca 2022 r.

Total
0
Shares