Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Nowy Volkswagen to “Caddy-llac” wśród dostawczaków

Caddy 5 Cargo (fot. VW)
Caddy 5 Cargo (fot. VW)

Nowy Volkswagen Caddy 5 w wersji Cargo, to propozycja dla indywidualnych przedsiębiorców, dla flot i dla usług. To kompaktowy samochód dostawczy, ale również towarzysz codziennej zawodowej pracy. Przedsiębiorcy zapytani o to, jakie marki dominują w ich służbowych flotach, wymieniają ich aż 26. W tej grupie jest też Volkswagen Caddy – popularny miejski samochód dostawczy w swojej klasie.

Silniki w Caddy

Volkswagen Samochody Dostawcze oferuje Caddy piątej generacji z, 2,0-litrowymi, turbodoładowanymi silnikami wysokoprężnymi (TDI o mocy od 55 kW / 75 KM do 90 kW / 122 KM) oraz z 1,5-litrowym, turbodoładowanym silnikiem benzynowym (TSI o mocy 84 kW / 114 KM). Wersja 90 kW / 122 KM TDI oferowana jest opcjonalnie z 7-biegową automatyczną skrzynią biegów i napędem na przednie koła oraz jako wersja 4MOTION z napędem na wszystkie koła i 6-biegową skrzynią manualną. Jednostki napędowe Caddy 5 to silniki spełniające normy emisji spalin Euro 6. Modele z jednostkami TDI posiadają również dwustopniowy wtrysk AdBlue (Twindosing), który Volkswagen Samochody Dostawcze wykorzystuje do zmniejszenia emisji tlenków azotu (NOx).

Caddy 5 Cargo (fot. VW)
VW Caddy 5 Cargo (fot. VW)

Kubatura Caddy Cargo

Volkswagen Caddy 5 Cargo to specjalista od zadań związanych z przewozem ładunków, zbudowany na platformie MQB. Maksymalna pojemność ładunkowa jego krótszej wersji, zgodnie ze standardami SAE V6 wynosi 3,1 m3. Rozstaw osi w wersji krótszej to 2755 mm. Maksymalna długość przestrzeni ładunkowej do przegrody wynosi 1797 mm, natomiast maksymalna wysokość przestrzeni ładunkowej to 1273 mm. Szerokość Caddy 5 Cargo: 1855 mm. To o 62 mm więcej w stosunku do modelu poprzedniego. Dzięki temu i dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, można było powiększyć szerokość przestrzeni ładunkowej o 50 mm, do 1614 mm, a szerokość między nadkolami o 60 mm, do 1230 mm. Analogicznie do tego, o 51 mm, do 1234 mm, wzrasta szerokość tylnego otworu ładunkowego. Jest zatem możliwe przewożenie w przestrzeni ładunkowej europalety w pozycji poprzecznej. Ładowność tej wersji to maksymalnie 715 kg.

VW Caddy 5 Cargo (fot. VW)

Caddy Maxi – dwie palety

Jeszcze większą pojemność ładunkową: 3,7 m3 zgodnie ze standardami SAE V6, i maksymalną ładowność 770 kg, oferuje Caddy Maxi ze swoim powiększonym o 215 mm rozstawem osi wynoszącym 2970 mm. W tym przypadku długość przestrzeni ładunkowej wzrasta z 1797 do 2150 mm. Ważną, nową cechą Caddy Maxi są powiększone przesuwne drzwi boczne, które mają teraz szerokość 836 mm. Dzięki tej zmianie i dzięki temu, że przestrzeń ładunkowa zwiększyła się w ten sposób o 11 mm, można przez boczne drzwi włożyć do wnętrza drugą europaletę.

Ergonomia transportu

W Caddy 5 Cargo standardem są tylne, dwuskrzydłowe drzwi bez okien. Opcjonalnie dostępne do zamówienia jest elektryczne wspomaganie domykania drzwi przesuwnych i klapy tylnej, a także funkcja osobnego zamykania przestrzeni ładunkowej. W przestrzeni ładunkowej dostępny jest opcjonalnie układ oświetlenia wnętrza – w całości złożony z lamp diodowych. Ponadto samochód doposażyć można również w nowe wyłożenia podłogowe i w gniazdo elektryczne 230V. Zaczepy mocujące (tzw. punkty mocowania) ułatwiają mocowanie i zabezpieczanie ładunku. Opcjonalnie składane siedzenie pasażera, obite z tyłu okładziną, może służyć jako biurko.

Total
0
Shares