Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Odliczamy! 3, 2, 1… Nowe Porsche 911 z przydomkiem GT

Porsche 911 GT teaser
Porsche 911 GT (fot. Porsche)

Porsche informuje, że pierwszy model GT oparty na najnowszej generacji Porsche 911 – 992 – jest gotowy do rynkowego debiutu. W trakcie jego projektowania istotną wagę przywiązywano do transferu rozwiązań technicznych ze świata motorsportu na publiczne drogi. Rezultat: znacznie lepsze osiągi – zarówno na torze, jak i w codziennym użytkowaniu. Co to oznacza? Dowiemy się już w przyszłym tyg.

Będzie szybszy!

Nowy samochód sportowy z rodziny GT będzie świętować swoją globalną premierę we wtorek, 16 lutego 2021 roku, o godzinie 15 (CET). Wydarzenie odbędzie się w formacie internetowym, na łamach Porsche NewsTV. Wezmą w nim udział m.in. wiceprezes ds. linii produktów Frank-Steffen Walliser, wiceprezes ds. samochodów GT Andreas Preuninger oraz ambasadorowie marki Porsche: Walter Röhrl i Jörg Bergmeister. Jak wiele drogowy bolid odziedziczy od wyścigowej wersji Cup?

Porsche 9112 GT3 Cup
911 GT3 Cup (fot. Porsche)

Czy manual powróci do GT?

Czego możemy się spodziewać po najnowszym Porsche? Przy prezentacji ostatniego GT3 firma zrezygnowała z manualnej skrzyni biegów. Czy klasyczna przekładnia doczeka się powrotu? Dowiemy się już we wtorek i niezwłocznie opowiemy Państwu o tym na łamach automotyw.com. A zanim to nastąpi, to zapraszamy na naszą serię poradników dla kupującego Porsche 911 – Piotr R. Frankowski rozbiera na części pierwsze każdą generację kultowego auta sportowego!

Klasyczne Porsche 911 (fot. Porsche)
Total
0
Shares