Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Opel Astra hatchback wyceniony. Ile za popularny samochód kompaktowy?

Nowy Opel Astra (fot. Opel)
Nowy Opel Astra (fot. Opel)

Opel Astra szóstej generacji to całkowicie nowy model, śmiały stylistycznie i nowoczesny. Na polskim rynku wersja pięciodrzwiowa oferowana jest w cenie podstawowej od 82 900 zł. 

Standardowe wyposażenie każdej wersji obejmuje najnowocześniejsze systemy wspomagające kierowcę, takie jak system ostrzegania przed najechaniem na pojazd poprzedzający z funkcją hamowania awaryjnego, wykrywanie pieszych, ostrzeżenie przed niekontrolowanym opuszczeniem pasa ruchu, rozpoznawanie znaków ograniczenia prędkości czy wykrywanie senności kierowcy. 

Nowy Opel Astra (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)
Nowy Opel Astra (fot. Jakub Kornacki / Automotyw.com)

Wersję podstawową napędza trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (81 kW/110 KM) łączony z sześciobiegową przekładnią manualną.

Hybryda w salonach wraz ze spalinówkami

Już na samym początku jej obecności na rynku, Astra jest dostępna w wersji zelektryfikowanej. Ceny Astry Hybrid zaczynają się od poziomu 152 900 zł. Samochód oferuje układ hybrydowy, który zapewnia łączną moc 133 kW/180 KM i 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W trybie elektrycznym nowa Astra Hybrid może przejechać do 61 km bez emisji spalin.

Nowy Opel Astra

Wraz z nową Astrą do klasy kompaktowej wchodzą też technologie, innowacje i systemy wspomagające kierowcę, które dotychczas klienci znali tylko z pojazdów reprezentujących wyższe segmenty. Jednym z przykładów jest najnowsza wersja adaptacyjnych, nieoślepiających reflektorów pikselowych Intelli-Lux LED. System przeniesiony wprost z flagowych Opli Insignia i Grandlanda składa się ze 168 elementów LED i nie ma odpowiedników w klasie kompaktowej ani średniej.

Wnętrze z nowej epoki

W środku, dzięki całkowicie cyfrowemu Pure Panelowi, wskaźniki analogowe odchodzą do historii. Zastępuje je nowy interfejs człowiek-maszyna (HMI) o nowoczesnej grafice, oferujący bardziej intuicyjną obsługę. Poszczególnymi funkcjami steruje się poprzez mocno panoramiczny ekran dotykowy, zupełnie jak w smartfonie. Nieliczne fizyczne przełączniki służą do regulacji ważnych ustawień, w tym klimatyzacji. 

Cennik Opla Astry Hatchback

Klienci mogą już składać zamówienia na pięciodrzwiowego Opla Astrę, a pierwsze egzemplarze będą gotowe do odbioru wiosną 2022 r. Wkrótce do oferty dołączy kombi Opel Astra Sports Tourer.

Total
0
Shares