Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Paliwa coraz tańsze. Ceny spadają, choć wolno

W połowie grudnia obserwujemy na stacjach niewielkie, ale korzystne dla kierowców zmiany w cennikach, informuje serwis E-petrol.pl.
stacja paliw nowe paliwo E10
Nowe paliwo E10 wchodzi do polskich stacji paliw (fot. Shutterstock)

Ceny paliw spadają, choć wolno. Takie były przewidywania ekspertów, którzy już kilka tygodni temu wieszczyli, że czas podwyżek się skończył. Również my informowaliśmy Was o możliwych obniżkach.

Stabilizacja ceny paliw

Jak wynika z najnowszego badania E-petrol.pl, o 2 grosze mniej niż przed tygodniem kosztuje tankowanie benzyny Pb95, za której litr płaci się dziś przeciętnie 5,97 zł. O grosz spadła także średnia ogólnopolska cena autogazu oferowanego na stacjach po 3,36 zł/litr. Stabilna od ubiegłego tygodnia pozostaje natomiast cena oleju napędowego, która wynosi 5,99 zł/litr.

W Wielkopolsce paliwa są najtańsze

Aktualnie na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo wielkopolskie, gdzie najmniej płaci się za tankowanie Pb95 i oleju napędowego: 5,93 i 5,95 zł/litr (identyczna, średnia cena benzyny obowiązuje również na Lubelszczyźnie). LPG z ceną 3,29 zł/litr jest natomiast najtańszy na Podlasiu.

W tym tygodniu za ceny paliw podstawowych – benzyny Pb95 i diesla – najwyższe są na Podkarpaciu – 6,00 i 6,01 zł/litr, a za autogaz w województwie lubelskim – 3,39 zł/litr.

Przeczytajcie też, czy wodór faktycznie jest paliwem przyszłości?

Total
1
Shares