Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Paliwa coraz tańsze. Ceny spadają, choć wolno

W połowie grudnia obserwujemy na stacjach niewielkie, ale korzystne dla kierowców zmiany w cennikach, informuje serwis E-petrol.pl.
Są szanse na obniżki cen paliw na stacjach jeszcze w tym tygodniu (fot. Shutterstock)

Ceny paliw spadają, choć wolno. Takie były przewidywania ekspertów, którzy już kilka tygodni temu wieszczyli, że czas podwyżek się skończył. Również my informowaliśmy Was o możliwych obniżkach.

Stabilizacja ceny paliw

Jak wynika z najnowszego badania E-petrol.pl, o 2 grosze mniej niż przed tygodniem kosztuje tankowanie benzyny Pb95, za której litr płaci się dziś przeciętnie 5,97 zł. O grosz spadła także średnia ogólnopolska cena autogazu oferowanego na stacjach po 3,36 zł/litr. Stabilna od ubiegłego tygodnia pozostaje natomiast cena oleju napędowego, która wynosi 5,99 zł/litr.

W Wielkopolsce paliwa są najtańsze

Aktualnie na paliwowej mapie Polski wyróżnia się województwo wielkopolskie, gdzie najmniej płaci się za tankowanie Pb95 i oleju napędowego: 5,93 i 5,95 zł/litr (identyczna, średnia cena benzyny obowiązuje również na Lubelszczyźnie). LPG z ceną 3,29 zł/litr jest natomiast najtańszy na Podlasiu.

W tym tygodniu za ceny paliw podstawowych – benzyny Pb95 i diesla – najwyższe są na Podkarpaciu – 6,00 i 6,01 zł/litr, a za autogaz w województwie lubelskim – 3,39 zł/litr.

Przeczytajcie też, czy wodór faktycznie jest paliwem przyszłości?

Total
1
Shares