Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Paliwa realnie staniały. O ile na litrze?

Dobre wiadomości dla kierowców tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Efekty wprowadzonej tzw. tarczy antyinflacyjnej są, obniżki akcyzy na paliwa widać już na stacjach. Znacząco spadły ich ceny, raportuje E-petrol.pl.
stacja paliw nowe paliwo E10
Nowe paliwo E10 wchodzi do polskich stacji paliw (fot. Shutterstock)

Choć aktualne średnie ceny paliw są wyraźnie wyższe niż przed rokiem – wtedy za litr Pb95 i oleju napędowego płacono 4,49 i 4,46 zł, a za tę samą ilość LPG 2,12 zł – i tak tankujący mają powody do zadowolenia. W ciągu ostatniego tygodnia aż o 22 grosze potaniała benzyna Pb95, za którą płaci się średnio 5,75 zł/l. O 20 groszy mniej niż przed tygodniem kosztuje też olej napędowy – jego średnia cena wynosi 5,79 zł/l. Czternastogroszowa obniżka dotyczy też autogazu, oferowanego na stacjach po 3,22 zł/l. 

Najtaniej na Opolszczyźnie

Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś Opolszczyzna, na której najtaniej można zatankować Pb95, diesla i autogaz. Średnie ceny tych paliw w tym regionie wynoszą odpowiednio 5,72, 5,77 i 3,15 zł/l (identyczna cena LPG obowiązuje również na Podlasiu). 

A najdrożej na Kujawach i Pomorzu

Napełnienie baku benzyną Pb95 i olejem napędowym jest najdroższe na Kujawach i Pomorzu, gdzie za te paliwa płaci się średnio 5,83 i 5,86 zł/l – tyle samo diesel kosztuje też w województwie zachodniopomorskim. Autogaz z ceną 3,27 zł/l jest najdroższy na Lubelszczyźnie oraz we wspomnianej zachodniej części Pomorza.  

Total
0
Shares