Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pandemia? Muzeum Porsche zostało ponownie otwarte

Porsche Museum 2015 (fot. Porsche)
Porsche Museum 2015 (fot. Porsche)

W ostatnich miesiącach obiekt był zamknięty dla gości – w ramach zapobiegania przed rozprzestrzenianiem się wirusa, a przede wszystkim dla zapewnienia ochrony odwiedzających i pracowników.

Pandemia

Kiedy zamknięto szkoły, a wiele osób przystąpiło do pracy w domu, muzeum szybko zareagowało i wprowadziło ofertę dla dzieci – Porsche 4Kids, z grami i aktywnościami online. Równie przyjemną odskocznią od codziennej rutyny 2020 r. było cyfrowe zwiedzanie obiektu na żywo, odbywające się 17 maja, podczas 43. Międzynarodowego Dnia Muzeów. Po muzealnej ekspozycji gości oprowadzało wtedy dwóch przewodników. Od lipca do listopada, w ramach serii wystaw „Start to Drive Electric” (z ang. zacznij jazdę na prąd), Muzeum Porsche prezentowało pierwszy w pełni elektryczny samochód sportowy Taycan w salonie „DRIVE. Volkswagen Group Forum” w Berlinie.

Aktywności prowadzone w czasie zamknięcia

Porsche Museum (fot. Porsche)
Porsche 956 (fot. Porsche)

Porsche 956, które wisiało dotąd na suficie głównej hali, zostało przekazane kolegom z sekcji Historic Motorsport. W muzealnym warsztacie prowadzone są bowiem naprawy i odbudowa klasycznych aut seryjnych, a renowacja i konserwacja historycznych samochodów wyścigowych odbywa się w ośrodku w Weissach. Właśnie tutaj dział dziedzictwa przywrócił były zwycięski wóz Le Mans do stanu gotowego do jazdy. Teraz miejsce to zajęło Porsche 956, które było używane jako pojazd testowy dla legendarnego silnika Formuły 1 TAG Turbo oraz do badań nad „efektem przyziemnym”. Za sprawą specjalnego podwozia z dyfuzorami wytwarzającymi podciśnienie podczas jazdy – dosłownie przysysającego pojazd do nawierzchni – teoretycznie ten wyścigowy samochód mógłby poruszać się nawet po suficie. 

Symulatory wyścigowe Porsche Racing

Porsche Museum (fot. Porsche)
Symulator w Porsche Museum (fot. Porsche)

Symulatory pozwalają odwiedzającym muzeum posmakować autentycznego klimatu sportu motorowego. Goście mogą zagrać w gry i ścigać się w e-sportowych zawodach na wszystkich poziomach trudności, w zależności od grupy docelowej. Za niezwykle ekscytujące wrażenia odpowiadają specjalnie ustawiony, zakrzywiony ekran oraz kierownica z Porsche 911 GT3 Cup. Nowy wyścigowy symulator Porsche wyposażono w profesjonalne pedały, zapewniające maksymalnie bezpośrednie i realistyczne reakcje. Wyścigowy fotel oferuje podparcie boczne podczas pokonywania zakrętów, a system ruchu D-BOX Motion System porusza kierowcę na boki, w górę i w dół, do przodu i do tyłu – niczym podczas prawdziwej jazdy torowej.

Zdjęcie w Porsche

Porsche Museum (fot. Porsche)
Porsche Museum (fot. Porsche)

Zwiedzający muzeum mają teraz okazję usiąść w Porsche i zabrać do domu pamiątkową fotografię za kierownicą samochodu. Goście, którzy chcą zrobić sobie takie zdjęcie, po prostu wsiadają do jednego z aut z aktualnej gamy modelowej. Pojawiły się na przykład nowe tła, które za pomocą techniki wycinania obrazu pozwalają umieścić gościa i samochód w różnych sceneriach. Wybór tła oraz filtrów fotograficznych następuje w punkcie odbioru zdjęcia. Następnie bezpłatny wydruk można zabrać do domu, a także przesłać zdjęcie e-mailem, np. żeby podzielić się nim we własnych kanałach mediów społecznościowych.

Muzeum, a prawo

Porsche Museum (fot. Porsche)
Porsche Museum (fot. Porsche)

Nowe zarządzenie Badenii-Wirtembergii ws. koronawirusa z dnia 8 marca 2021 r. wymaga, aby osoby odwiedzające Muzeum Porsche rejestrowały się z wyprzedzeniem w zależności od aktualnego wskaźnika zachorowalności. Wcześniejsza rejestracja wymagana jest wtedy, gdy tygodniowy wskaźnik wynosi od 50 do 100. Gdy wskaźnik tygodniowej zachorowalności wynosi poniżej 50, wcześniejsza rejestracja nie jest konieczna. W całym budynku muzeum obowiązkowe jest noszenie maseczki FFP2 lub medycznej. Muzeum Porsche jest otwarte od wtorku do niedzieli, w godzinach od 9:00 do 18:00. Informacje na temat bieżących działań placówki i stopniowego uruchamiania programów, które są w pełni zgodne z oficjalnymi przepisami, można znaleźć również na stronie internetowej muzeum.

Total
0
Shares