Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Personalizowane Bronco. Odloty na bazie kultowego auta

2021 Bronco od BDS Suspensions

Ford na SEMA Show 2021 pokazał możliwości personalizacji Bronco i Bronco Sport. To aż sześć projektów wyjątkowego modelu.

Na SEMA Show 2021 można na własne oczy sprawdzić możliwości personalizacji modeli Bronco i Bronco Sport. Podczas wystawy Ford zaprezentował sześć niestandardowych projektów – cztery na bazie Bronco i dwa na bazie Bronco Sport. To efekt pracy znanych konstruktorów i użycia fabrycznie montowanych komponentów oraz akcesoriów instalowanych przez dilerów, czy też firmy obecne na rynku wtórnym.

Zmodyfikowane Bronco można zobaczyć na SEMA 2021

Podczas tegorocznego SEMA Show, które właśnie odbywa się w Las Vegas (2-5 listopada 2021 roku), Ford pokazał zróżnicowaną linię spersonalizowanych dwu- i czterodrzwiowych SUV-ów Bronco i Bronco Sport. Ma to związek z premierą nowej marki The Built Wild Bronco, w ramach której samochody można spersonalizować do dowolnych celów.

Na swoim stoisku Ford pokazał cztery niestandardowe Bronco i dwa Bronco Sport, które przygotowali wiodący konstruktorzy w branży off-roadowej. Każdy z egzemplarzy posiada oryginalne części Ford i Ford Performance, licencjonowane akcesoria, a także wiele części zamiennych oraz do niestandardowych zastosowań.

Wszystkie komponenty i części Forda, które zostały użyte w projektach zaprezentowanych na SEMA Show 2021 – podobnie jak wszelkie inne części i akcesoria do Bronco i Bronco Sport – są dostępne na nowej stronie Forda.

Dodatkowo, zabytkowe i wyścigowe Bronco zostały wystawione w pobliżu głównego wejścia do Centrum Kongresowego, gdzie uczestnicy wystawy mogą doświadczyć możliwości terenowych Bronco i Bronco Sport.

2021 Bronco RTR Fun-Runner stworzony przez RTR Vehicles

Terenowy samochód może być jeszcze bardziej terenowy

Legendarny kierowca Ford Performance i znany konstruktor Vaughn Gittin Jr. stworzył koncepcję pojazdu z wieloma częściami Ford Performance i licencjonowanymi akcesoriami Forda. Konstrukcja pojazdu oparta jest na 2-drzwiowym Bronco serii Badlands, w którym zastosowano m.in. niestandardową listwę dźwiękową RTR oraz licencjonowane akcesoria Forda – specjalne nakładki na progi i folię chroniącą lakier. Sportowy układ wydechowy z podwójnymi czarnymi chromowanymi końcówkami od Ford Performance Parts nadaje 2,3-litrowemu silnikowi EcoBoost mocniejszy dźwięk i atrakcyjniejszy wygląd. Auto posiada m.in. przednią oś Ultimate Dana 44 FDU z przegubem równobieżnym Spicer Extreme, tylną oś Ultimate Dana 60 czy wydajny układ dolotowy.

2021 Bronco stworzony przez BDS Suspensions

2021 Bronco RTR Fun-Runner. Dzieło RTR Vehicles

Firma o wieloletniej historii współpracy z Fordem, BDS Suspensions (spółka zależna Fox Shocks), stworzyła terenowy pojazd pierwszej pomocy, oparty na dwudrzwiowym Bronco z serii Black Diamond z 2021 roku. Ten pojazd jest wyposażony w 4-calowy system UCA BDS z gwintami Fox 2.5 PES, tylne regulowane wahacze i drążek kierowniczy BDS, łącznik stabilizatora i 37-calowe opony BFGoodrich KM3.

Zderzaki CrawlTek Revolution pozwalają na mocowanie wyciągarek oraz haków do wyciągania – zarówno z przodu, jak i tyłu. Obie wyciągarki to jednostki WARN Industries ZEON 10s. Inne modernizacje obejmują zmodyfikowany hardtop półciężarówki, progi rurowe CrawlTek, niestandardową wysuwaną płytę CargoGlide CG1000XL i sprężarkę powietrza pod maską ARB TwinAir.

2021 Bronco stworzony przez Tucci Hot Rods

2021 Bronco z garażu Tucci Hot Rods

Tucci Hot Rods pokazuje samochód gotowy na przygody oparty na czterodrzwiowym Bronco serii Badlands. Firma specjalizująca się w opracowywaniu pojazdów pokazowych, przez lata zbudowała szeroką gamę specjalistycznych samochodów i ciężarówek. Pojazd stworzony przez Tucci Hot Rods ma na celu pomóc kierowcom w pokonywaniu głębokiego śniegu i lodu dzięki gąsienicom zamiast opon terenowych.

Wyposażony w silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra i 7-biegową manualną skrzynię biegów SUV wyposażony jest w gąsienice Matttracks Serii 88. Pojazd jest wyposażony w licencjonowany schowek Forda, płaski bagażnik na deski snowboardowe oraz bagażnik dachowy Yakima LockNLoad. Oświetlenie jest rozszerzone o Rigid Light Shop Adapt Light Bar, Radiance Pods i Rock Light Kit. Wyciągarka WARN Industries ZEON 10s jest dodana z przodu wraz z wysuwanymi panelami, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie.

2021 Bronco Baja Forged stworzony przez LGE-CTS Motorsports

2021 Bronco Baja Forged od LGE-CTS Motorsports

Theresa Contreras, konstruktorka z niezwykłym doświadczeniem w adaptacji Fordów, projektantka i założycielka Baja Forged Parts, powraca z czterodrzwiową niestandardową wersją Bronco serii Outer Banks. Pojazd oferuje takie udogodnienia, jak pokładowa lodówka, listwa dźwiękowa premium, organizer ładunku i zderzaki Baja Forged z przodu i z tyłu.

Zawieszenie pojazdu zostało ulepszone za pomocą podnośnika zawieszenia ICON Vehicle Dynamics 3.0. Ulepszenia zewnętrzne obejmują światła terenowe Ford Performance Parts, składany stolik w tylnej klapie Ford Licensed Accessories oraz poszerzenia błotników Baja Forged i bagażnik na koło zapasowe.

2021 Bronco Sport Baja Forged stworzony przez LGE-CTS Motorsports

Sara Morosan, współwłaścicielka LGE-CTS Motorsports, stworzyła spartańską wersję Bronco Sport serii Badlands z 2021 roku, dodając mnóstwo elementów z Ford Performance Parts i Ford Licensed Accessories dla zwiększenia możliwości w terenie. Dzięki 2-calowemu podniesieniu zawieszenia i osłonom na progi boczne samochód jest przygotowany na trudne wyzwania na szlakach. Charakteru dodają mu światła terenowe. 

Wydech zmodernizowanego 2-litrowego silnika EcoBoost jest wzmocniony wydajnym układem wydechowym Borla cat-back. Udoskonalenia zawieszenia obejmują system zawieszenia ICON Vehicle Dynamics oraz przednie i tylne stabilizatory Hellwig Suspension Products.

Model Baja Forged Bronco Sport jest wyposażony w oświetlenie LED Rigid Light Shop, przednie i tylne zderzaki rurowe Baja Forged oraz montowany na dachu pasek świetlny Ford Performance Parts. Wyciągarka WARN Industries VR EVO oraz hak Factor 55 i aluminiowa kluza zwiększają wytrzymałość na szlakach.

2021 Bronco Sport stworzony przez CGS Performance Products

Firma CGS Performance Products, specjalizująca się w układach dolotowych i wydechowych, zmodernizowała Bronco Sport serii Badlands 2021, wprowadzając szereg ulepszeń wnętrza, w tym pokrowce na siedzenia, a także akcesoria zewnętrzne, takie jak zestaw oświetlenia podwozia oraz ulepszenia zderzaka i zaczepu.

Pojazd jest wyposażony we wlot zimnego powietrza CGS Performance Products i wydech typu cat-back pokryty czarną ceramiką. Oświetlenie terenowe Light Shop ułatwia nocną jazdę w terenie. Pojazd jest wyposażony w koła Reserve Forged i 17-calowe opony terenowe Toyo Open Country A/T III. Dodatki obejmują nadkola Air Design i tylny spojler, światła LED na słupkach A Rigid Light Shop, niestandardowy lakier Sikkens firmy Flyin’ Irons Designs i powłokę ceramiczną Cerakote.

Total
0
Shares