Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot 508 Sport Engineered – topową 508-kę można już zamawiać

Peugeot 508 Sport Engineered to najszybszy, najlepiej wyposażony i – jakżeby inaczej – najdroższy model w gamie.
Peugeot 508 Sport Engineered
Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)

Marka Peugeot poinformowała o wprowadzeniu do polskiej oferty topowej, usportowionej odmiany najnowszego modelu Peugeot 508. Do już obecnych w polskim cenniku marki wersji Active, Allure i GT dołączył właśnie Peugeot 508 Sport Engineered.

Cechą najbardziej wyróżniającą wydanie modelu 508 przygotowane przez dział sportowy francuskiej marki jest oczywiście dynamika. Ale dynamika po nowemu. W przypadku modelu Peugeot 508 Sport Engineered mamy bowiem do czynienia z pojazdem z hybrydowym zespołem napędowym o łącznej, generowanej mocy na poziomie 360 KM. Moment obrotowy 520 Nm oraz charakterystyczna dla pojazdów zelektryfikowanych duża moc dostępna “od zera” sprawiają, że auto może pochwalić się bardzo dobrą dynamiką. Pierwsze 100 km/h Peugeot 508 Sport Engineered ma osiągać po upływie 5,2 sekundy.

Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)
Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)

Auto z zewnątrz wyróżnia się poszerzonym rozstawem kół i aż 20-calowymi felgami. Z przodu topową wersję wyróżnia czarny grill, a także dyskretny, ale niemniej widoczny emblemat z trzech kolorowych linii – jak go określa producent “kryptonitowy” (my nazwalibyśmy go po prostu jaskrawozielonym).

Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)
Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)

Jak na topową wersję silnikową i wyposażeniową modelu Peugeot 508 przystało auto już w standardzie jest “na wypasie”. Wewnątrz fotele skórzane i sporo alcantary, a podróż ma umilać oferowany w standardzie wersji Sport Engineered system audio Hi-Fi Focal Premium. Ponieważ jest to hybryda plug-in, auto oprócz wykorzystania sporego potencjału dynamicznego umożliwia przemieszczanie się wyłącznie na silniku elektrycznym. Energii zgromadzonej w pokładowych akumulatorach zasilających napęd na prąd ma wystarczyć na 42 km zasięgu (pomiar wg WLTP) w trybie czysto elektrycznym.

Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)
Wnętrze Peugeot 508 Sport Engineered (fot. Peugeot)

Ceny? O ile “zwykła” 508-ka w najniższej wersji wyposażeniowej Active z silnikiem BlueHDI 130 S&S i 6-biegowym manualem startuje od 128 700 zł, to opisywana, topowa odmiana tego modelu to wydatek co najmniej 302 000 zł lub – przy wyborze oferowanej przez francuską markę alternatywnej formie finansowania – od 2814 zł brutto (z VAT) za miesiąc (symulacja raty przy umowie na 48 miesięcy z rocznym przebiegiem 10 000 km, przy wpłacie własnej na poziomie 60 400 zł; kwota odkupu to 130 568,49 zł; RRSO: 2,87 proc.)

Total
1
Shares