Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot e-Boxer już dostępny w Polsce. Kto się skusi na elektrycznego dostawczaka?

Peugeot e-Boxer, w pełni elektryczna odmiana Boxera, popularnego auta użytkowego francuskiej marki weszła oficjalnie do polskiego cennika.
Peugeot e-Boxer
Peugeot e-Boxer (fot. Peugeot)

Nie tak dawno informowaliśmy o wprowadzeniu do polski elektrycznego furgonu Peugeot e-Expert. Teraz Peugeot poinformował o wprowadzeniu do oficjalnej oferty w Polsce elektrycznego wariantu samochodu dostawczego Peugeot Boxer. Wersje zasilane wyłącznie silnikiem elektrycznym nazywają się po prostu Peugeot e-Boxer. Auto można już zamawiać.

Nowy Peugeot e-Boxer jest dostępny z dwoma poziomami zasięgu (zależnie od wybranej pojemności akumulatorów). Do wyboru jest wersja z akumulatorem o pojemności 37 kWh oraz 70 kWh. Maksymalny zasięg francuskiego dostawczaka na prąd (oczywiście w wersji z akumulatorem 70 kWh) to do 340 km zgodnie z cyklem WLTP. Auto z akumulatorem 37 kWh ma deklarowany zasięg do 200 km.

Poza gniazdkiem na wtyczkę i emblematem “e” w niektórych miejscach Peugeot e-Boxer nie różni się od wersji spalinowych (fot. Peugeot)

Na bazie 3 rozstawów osi (3 m, 3,45 m i 4,04 m) tworzone są wersje nieprzeszklonych furgonów, dostępne w 4 długościach (L1, L2, L3 i L4) i 3 wysokościach (H1, H2 i H3), o ładowności sięgającej, w zależności od wersji, 1890 kg. Objętość przestrzeni ładunkowej wynosi do 17 m3 – dokładnie tyle samo ile może mieć ona w spalinowej wersji, czyli w zwykłym Peugeot Boxer.

Kierowca ma stały podgląd stanu baterii w… lusterku wstecznym (fot. Peugeot)

Ciekawostką jest specjalny wyświetlacz umieszczony w lusterku wstecznym e-Boxera. Wyświetla on na bieżąco poziom naładowania akumulatora, dostępny zasięg w kilometrach, napięcie, natężenie prądu i aktualny tryb jazdy.

Nowy Peugeot e-Boxer w Polsce dostępny jest od drugiego poziomu wyposażenia Premium. Np. wersja Peugeot e-Boxer 435 Premium L1H1 (najmniejszy wymiar) wyceniony został na 258 100 zł netto. Największy i najdroższy wariant elektrycznego, francuskiego dostawczaka kosztuje 369 900 zł netto. Poniżej jeszcze ceny wersji spalinowych i elektrycznych (oznaczone zielonym kolorem) z oficjalnego cennika Peugeot:

Oficjalny cennik modelu Boxer/e-Boxer w wersji Furgon Premium (źr. Peugeot)
Total
0
Shares