Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot – pierwsze miejsce w rankingu niezawodności

Zdaniem francuskich kierowców, przebadanych we francuskim plebiscycie to Peugeot jest najbardziej niezawodną marką.
PEUGEOT_e208

Marka Peugeot w plebiscycie Grand Prix des Marques Automobiles (Grand Prix marek samochodowych) 2020 organizowanym z inicjatywy czasopisma “le Journal de l’Automobile” została uznana za najbardziej niezawodną. Kolejna przesłanka burząca mit o “awaryjności aut na F”

W obliczu bezprecedensowego kryzysu pandemicznego i gospodarczego kierownictwo „le Journal de l’Automobile” uznało, że zasady badania, tradycyjnie przeprowadzanego w maju każdego roku, należy zmienić. Zastąpiono je edycją specjalną uwzględniającą COVID-19.

Nowe badanie przeprowadzono w lipcu 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1500 osób (wszyscy z nich to Francuzi, co jest zrozumiałe biorąc pod uwagę kto organizuje rzeczone badanie i cały plebiscyt). W plebiscycie Grand Prix des Marques Automobiles przyznano trzy nagrody w oparciu o następujące kryteria wymieniane jako istotne przy wyborze samochodu poza ceną: bezpieczeństwo, oddziaływanie na środowisko i niezawodność właśnie.

Przedstawiciele Peugeot z odebranymi wyróżnieniami za niezawodność (fot. Maylis Devaux / Peugeot)

Na pytanie zadane respondentom w brzmieniu: “Które marki Twoim zdaniem są najlepsze pod względem niezawodności?” ponad 66 proc. badanych wskazało właśnie na markę Peugeot. Oczywiście pamiętajmy o kontekście: badanie zostało wykonane we Francji, przez francuskie medium. Francuzi są dość mocno przywiązani do marek własnych, co jest zrozumiałe, bo są one ich narodową dumą. Pamiętajmy też że plebiscyt odzwierciedla opinie o marce, a nie faktyczną awaryjność sygnowanych nią aut. Niemniej zgodzimy się, że opinia o niezawodności samochodów z lwem na masce nie wzięła się z sufitu. Nikt nie chce jeździć awaryjnym autem – nawet Francuzi.

Total
2
Shares