Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot rozdaje swoim kierowcom wyścigowym samochody. Dlaczego? Bo może!

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED (fot. mat prasowe)
508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED w wersji sedan (fot. mat prasowe)

Zanim przejdziemy do 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, to należy coś wyjaśnić. W sporcie motorowym jest taki zwyczaj, że kierowcy fabrycznych zespołów zwykle jeżdżą “fajnymi” autami cywilnymi z oferty producenta. Np. niedawno pisaliśmy o kierowcach F1 zespołu ALPINE i ich samochodach na co dzień.

A czym jeżdżą kierowcy stajni Peugeot?

Kierowcy PEUGEOT SPORT uczestniczący w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), są jednymi z pierwszych klientów, którzy usiądą za kierownicą 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED. Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes i James Rossiter “wybrali” go do codziennego użytkowania.

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED (fot. mat prasowe)
Wersja SW modelu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED (fot. mat prasowe)

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED to wizytówka marki. Dzięki jednostce napędowej o mocy 360 KM jest to najmocniejszy samochód seryjny, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez francuską firmę. Moment obrotowy 520 Nm oraz charakterystyczna dla pojazdów zelektryfikowanych duża moc dostępna “od zera” sprawiają, że auto może pochwalić się bardzo dobrą dynamiką. Pierwsze 100 km/h Peugeot 508 Sport Engineered ma osiągać po upływie 5,2 sekundy. Inżynierowie PEUGEOT SPORT tak dostosowali układ jezdny samochodu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, aby uzyskać jak najlepszy kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem pojazdu na drodze. Samochód, który został zaprojektowany przez PEUGEOT SPORT w pracowni w Wersalu pod Paryżem i wyprodukowany w Miluzie we Francji, jest dostępny w sprzedaży od października 2020 roku.

Wielki powrót

Zbiegło się to z ogłoszeniem powrotu marki PEUGEOT w 2022 roku do Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), w wiodącej kategorii LMH (Le Mans Hypercar). Od początku kwietnia kierowcy WEC odbierają sukcesywnie swoje 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED w wersji sedan lub SW.

Paul Di Resta już odebrał kluczyki w PEUGEOT SPORT w Satory i podzielił się z pierwszymi wrażeniami:

„To ciekawy samochód dla rodziny, ale też interesujący dla kogoś takiego jak ja, kto lubi wrażenia z jazdy. Fajnie, że 508 został on opracowany w tej samej fabryce, co przyszły Hypercar. W jeździe po mieście korzystam głównie z napędu elektrycznego. Bez problemu można również zamontować foteliki dla dzieci”.

Ile kosztuje 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED?

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED (fot. mat prasowe)
PIT LANE i 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED (fot. mat prasowe)

508-ka w najniższej wersji wyposażeniowej Active z silnikiem BlueHDI 130 S&S i 6-biegowym manualem startuje od 128 700 zł. Opisywana, topowa odmiana tego modelu to wydatek co najmniej 302 000 zł lub – przy wyborze oferowanej przez francuską markę alternatywnej formie finansowania – od 2814 zł brutto (z VAT) za miesiąc (symulacja raty przy umowie na 48 miesięcy z rocznym przebiegiem 10 000 km, przy wpłacie własnej na poziomie 60 400 zł; kwota odkupu to 130 568,49 zł; RRSO: 2,87 proc.)


Total
0
Shares