Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Peugeot zmienia logo – koniec z sylwetką lwa!

Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)
Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)

Stellantis – nowy koncern, którego częścią jest marka Peugeot, zabrał się do pracy nad zmianą wizerunkową swoich produktów. Na pierwszy ogień poszedł francuski Peugeot, który właśnie zaprezentował zupełnie nowe logo. Nadal jest to podobizna lwa, ale trzeba przyznać, że zupełnie inna niż dotychczas.

Dotychczasowy logotyp Peugeot (fot. Peugeot)

Historia logo Peugeot

Dotychczasowe logo widniało na maskach francuskich samochodów od 2010. Teraz firma raportuje, że zmienia wygląd swojej wizytówki, żeby lepiej odpowiadała ofercie Peugeota. Od 1850 roku Peugeot dziesięciokrotnie zmieniał logotyp, z których każdy zwierał znak lwa. Dziś Peugeot Design Lab, studio projektowe marki Peugeot, realizujące strategię global brand design, prezentuje jedenastą z kolei wersję logo. Marka twierdzi, że jest ono bardziej eleganckie i “doskonałe”.

logo
Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)

Na poczatku 2021 roku, wraz z wprowadzeniem nowego PEUGEOT 308, nowej strony
internetowej i powstania koncernu STELLANTIS, wszystkie elementy zostaną obrandowane nowym logotypem.Ta modernizacja ma obecnie swój dalszy ciąg w postaci unowocześnienia wizerunku samej marki. Powstał nowy logotyp, stanowiący uosobienie tego, co PEUGEOT robił wcześniej, co robi obecnie i co zamierza robić w przyszłości.

Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)
Nowy logotyp Peugeot (fot. Peugeot)

Jak nowe logo opisuje Peugeot?

Koncern opisuje zmianę bardzo patetycznymi słowami. Podobizna lwa, obecna także w nowym logotypie, towarzyszy marce od zawsze. Jest nośnikiem wartości marki PEUGEOT. Logo zostało zaprojektowane, by być ponadczasowym, uniwersalnym i wielokulturowym symbolem tożsamości marki. Poprzez logo i jego nowa oprawę graficzna marka PEUGEOT łączy przeszłość z hipernowoczesnością.

Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)
Nowe logo Peugeot (fot. Peugeot)

A jak to jest w praktyce?

A jak to będzie w praktyce? Mój mały synek zawsze gdy widział auto z pokaźnym profilem lwa na masce, to mówił do mnie: “Tato, to jest łeł”. Dziś muszę mu pokazać, że jego ulubiona “postać” zmienia się w tarczę z głową lwa. Jestem ciekaw co powie o nowym designie – małe dzieci to najbardziej surowi sędziowie!

Total
0
Shares