Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Pół-samochód, pół-domek – Multivan

Wnętrze Multivana T6.1 (fot.VW)
Wnętrze Multivana T6.1 (fot.VW)

Zakup Multivana chodzi po głowie od roku. Można powiedzieć, że wykrakałem sobie zapotrzebowanie na to auto, ponieważ pandemiczne ograniczenia sprawiają, że nie można korzystać normalnie z hoteli czy restauracji…

Co wybrać na rodzinny wyjazd np. na jeden dzień, a nawet na nocleg w samochodzie? Gdzie się przebrać? Gdzie odpocząć i napić się gorącej herbaty? Faktycznie odpowiedzią może być wszechstronny bus z praktyczną zabudową.

zima
VW Multivan T6.1 (fot. VW)

Multivan

Volkswagen Multivan 6.1 to samochód, którego pierwsza wersja pojawiła się ponad 35 lat temu. O jego historii pisaliśmy szerzej TUTAJ. Zbudowany na twardym podwoziu, przestronny Multivan 6.1 to pojazd dla tych, którzy żyją w ciągłym ruchu, dla lubiących wyjazdy w gronie rodziny lub przyjaciół. Samochód ten jest połączeniem cech pojazdu osobowego, minivana i kampera. Urządzić go można wg. własnych potrzeb, dodając m.in. opcjonalny pakiet „Dobranoc” obejmujący zasłony szyb, pokrowiec na siedzenia, trzy szuflady pod 3-osobową kanapą oraz małą lampkę do czytania.

VW Multivan T6.1
VW Multivan T6.1 (fot. VW)

Multivan jest praktyczny nawet gdy stoi w miejscu

Multivanem 6.1 podróżować może wygodnie siedem, a w wersji z wydłużonym rozstawem osi nawet osiem osób. Wnętrze jest przemyślane, a możliwości jego aranżacji są elastyczne. W pierwszym rzędzie siedzeń mamy dwa pojedyncze fotele, które można obrócić i korzystać z nich podczas postoju, gdy np. po narciarskim szaleństwie chcemy chwilę odpocząć, rozmawiając z drugą osobą. System szyn we wnętrzu pozwala płynnie przesuwać fotele i montować je w każdym miejscu, a dodatkowe dwie szyny środkowe umożliwiają zamontowanie wielofunkcyjnego stolika, na którym można podczas rozmowy postawić kubek z kawą czy herbatą. Jeśli potrzeba dodatkowej przestrzeni, fotele można zdemontować i ponownie zamontować, a tylną, trzymiejscową kanapę złożyć.

pakowanie
VW Multivan T6.1 (fot. VW)

Czegoś takiego mi potrzeba

Pod unoszoną tylną klapą znajdziemy bagażnik, ale dodatkowo konstrukcja tylnej kanapy pozwala zmieścić tam stelaż np. na narty. Multivana można wyposażyć też w rozwiązanie, które zmęczeni pasażerowie z pewnością docenią w mroźne dni: opcjonalne ogrzewanie postojowe o mocy do 3000 W utrzymujące przyjemne ciepło wewnątrz pojazdu nawet przez 48 godzin. Takie ogrzewanie, dodatkowy pakiet „Dobranoc” oraz elastyczny sposób aranżacji wnętrza, przesuwania i składania foteli, pozwalają również na spokojne spędzenie nocy w samochodzie.

Wnętrze Multivana T6.1 (fot.VW)
Wnętrze Multivana T6.1 (fot.VW)

A co pod maską?

Volkswagen Multivan 6.1 napędzany jest wysokoprężnym silnikiem 2.0. TDI w trzech wariantach mocy: 81 kW (110 KM), 110 kW (150 KM) i 150 kW (204 KM). Moc napędu przenoszona jest na drogę za pomocą 6-biegowej przekładni manualnej lub 7-biegowej automatycznej skrzyni biegów DSG. Opcjonalnie dostępny jest również napęd na cztery koła 4MOTION pomagający wyjechać z niejednej zaspy.

Volkswagen Multivan

Którego Multivana wybrać?

Każdy z tych wariantów wystarczy do utrzymywania prędkości autostradowych. Automatyczna skrzynia biegów pochodzi w prostej linii z przekładni DSG w samochodach. Jest bardzo wygodna, ale ręczna przekładnia jest bardziej długowieczna. Napęd 4MOTION poza praktycznym zastosowaniem bardzo podnosi wartość Multivana przy odsprzedaży. Ja osobiście zdecydowałbym się na najtańszą opcję ze słabszym silnikiem i manualem, ale rozważałbym chyba zakup wersji California BEACH.

Kabina Multivana (fot. VW)

Total
0
Shares