Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Porsche Charging Service. Wszystkie ładowarki w jednej aplikacji już w Polsce

Ładowanie samochodów elektrycznych to wciąż gorący temat, szczególnie dla ich posiadaczy. O ile poruszanie się w okolicach, w których mieszkamy nie sprawia większych problemów, bo samochód naładować można w domu lub w pracy, o tyle wyjechanie w dłuższą podróż wymaga już zainstalowania w telefonie co najmniej kilku różnych aplikacji, które pozwolą uzupełnić energię w akumulatorach naszego elektryka na różnego rodzaju stacjach. Jeśli w twoim garażu stoi Porsche Taycan, to twoje życie właśnie stało się odrobinę prostsze, a wszystko dzięki jednej aplikacji.

Porsche Charging Service pozwala na prosty dostęp do ponad 360 tysięcy publicznych punktów ładowania w Europie – wszystko za pomocą jednej aplikacji. Od 17 kwietnia jest już oficjalnie dostępna również w Polsce. Z PCS można korzystać m.in. na stacjach ładowania Porsche Turbo Charger, w sieci Ionity, a także Greenway. Dostępne punkty ładowania widoczne są w aplikacji My Porsche.

Porsche Charging Service zapewnia użytkownikom aplikacji My Porsche łatwy dostęp do publicznych punktów ładowania. Aplikacja wskaże wszystkie punkty ładowania w okolicy, w miejscu docelowym lub wzdłuż zaplanowanej trasy. Usługę można aktywować w sklepie Porsche Connect Store. W ciągu kilku dni użytkownik otrzymuje kartę Porsche Charging Card, której może użyć na stacjach ładowania.

Plug & Charge. Po prostu podłącz kabel

Proces ładowania, w zależności od typu punktu, może być rozpoczęty na trzy sposoby. Najbardziej klasycznym jest zwyczajne przyłożenie karty Porsche Charging Card do czytnika RFDI na stacji ładowania. Równie komfortowe jest uwierzytelnienie za pomocą aplikacji My Porsche. Jednak najwygodniejszą opcją w Porsche Charging Service, jest Plug & Charge, dzięki której proces ładowania może rozpocząć się automatycznie, po prostu po podłączeniu kabla. W aplikacji My Porsche możliwe jest filtrowanie według stacji ładowania obsługujących Plug & Charge. Wszystkie ładowania rozliczane są w cyklu miesięcznym, za pomocą karty kredytowej przypisanej do My Porsche.

Porsche Turbo Chargers

Wśród stacji ładowania obsługiwanych przez PCS w Polsce są Porsche Turbo Chargers, które pozwalają na ładowanie z maksymalną mocą 320 kilowatów (ładowanie modelu Porsche Taycan z maksymalną mocą 270 kW, ładowanie dwóch samochodów równocześnie – po 160 kW). „Zatankowanie” modelu Taycan z akumulatorem Performance z poziomu 5% do poziomu 80% zajmuje w takiej sytuacji zaledwie 22,5 minuty. Znaleźć je można przy Porsche Centrach w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Sopocie i Warszawie.

W kraju jest też już ponad 70 partnerów z ładowarkami Porsche Destination Charging – zlokalizowanych przy hotelach, restauracjach i innych miejscach często odwiedzanych przez kierowców. Właściciele elektrycznych Porsche mogą w nich ładować swoje auta bezpłatnie, ale PDC są dostępne także dla innych. Cały czas trwa rozbudowa tej sieci i przystępują do niej kolejni partnerzy. Rozwija się także sieć Ionity, tworzona przez konsorcjum kilku marek motoryzacyjnych, w tym Porsche. Dziś ma już w Polsce sześć stacji (głównie przy autostradach), a w okolicy Opola powstają dwie kolejne.

Taycan to początek. W przyszłym roku pojawi się elektryczny Macan, na elektryfikację czeka też sportowy model 718 i największy SUV marki, Cayenne. Żeby przekonać klientów do elektryfikacji potrzebna jest łatwa w obsłudze, przyjazna infrastruktura, więc zadbanie o ten aspekt może stanowić o przewadze nad resztą konkurentów w klasie premium.

Total
0
Shares