Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Powstaje prywatne muzeum aut Aston Martin. Gdzie? W… Warszawie

Na jednym z warszawskich osiedli powstanie unikalne, prywatne muzeum aut Aston Martin. Największe w regionie.
Niezwykły garaż-muzeum dla samochodów Aston Martin (graf. Unism)

Studio architektoniczne UNISM pochwaliło się bardzo oryginalnym projektem podziemnego garażu, pełniącego rolę prywatnego muzeum. Zwykle garaż kojarzy nam się z nieszczególnie efektownym prostopadłościennym obiektem mieszczącym jeden pojazd. Tym razem obiekt nie dość, że znajduje się pod ziemią, to jeszcze jest inspirowany kinowym uniwersum Jamesa Bonda i nie przypomina zwykłego garażu, a wewnątrz może znaleźć się do dwunastu historycznych aut marki Aston Martin. Wiadomo na pewno, że do projektowanego obiektu trafi 8 egzemplarzy samochodów brytyjskiej marki.

Setna rocznica Aston Martin uczczona pięknym roadsterem brytyjskiej marki

Ten interesujący projekt powstał na zlecenie prywatnego inwestora, firmy KDW Automobile, do której należy największa prywatna kolekcja aut marki Aston Martin w Europie Środkowo-Wschodniej. Auta obecnie są rozmieszczone w różnych miejscach w naszym kraju, ale docelowo mają trafić właśnie do zaprojektowanej już podziemnej sali pokazowej.

Miejsce z zewnątrz jest praktycznie niewidoczne, prawdziwe skarby znajdą się pod ziemią (fot. Unism)

270 m2 kwadratowych powierzchni wystawowej wraz z ciekawie zaprojektowanym łukowatym wjazdem oraz pomieszczeniami dodatkowymi zmieszczono na działce o powierzchni 1400 m2. Zresztą, wystarczy spojrzeć na szkice projektowe by przekonać się, że całość jest ciekawym połączeniem przestrzeni dla aut i jednocześnie świetnym przykładem zagospodarowania przestrzeni.

Cały projekt jest dziełem polskich architektów. Wygląda naszym zdaniem świetnie, a jego unikalna forma spełnia wszystkie wymagania budowlane. Pomieszczenie wyposażone jest w system wyciągu spalin, a odpowiedni klimat i oświetlenie zapewni szeroki, trzymetrowy świetlik w dachu podziemnej jaskini niczym z filmów o słynnym brytyjskim agencie 007.

Bond z rodziną? Jeździłby Aston Martinem Rapide

Total
0
Shares