Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Project Rekall to samochód dla Blade Runnera

Project Rekall

Pamiętasz Maserati Shamal? Nie? Shamal to coupé oparte na równie łatwym do zapomnienia BiTurbo i było sprzedawane w bardzo małych ilościach. Cóż, Maserati się tym nie przejmuje, ponieważ właśnie pokazało nowy koncept oparty na Shamal. Klasyczna linia nadwozia została uzupełniona nowoczesną technologią i nostalgicznymi modyfikacjami.

Rick Deckard pewnie złożył już zamówienie (fot. Instagram: maserati_fuoriserie)

Project Rekall odwołuje się do przyszłości

Ujawniony w tym tygodniu na koncie Instagram Maserati „Fuoriserie”, samochód, nazwany „Projekt Rekall”, to jedynie zbiór szkiców, a nie prawdziwe auto. Bolid te same linie nadwozia i poszerzenia błotników, co oryginalny Shamal. Auto jest wyposażone w felgi przypominające gwiazdki ninja do rzucania, ma stylowy wlot w podszybiu i ultracienkie skrzydło dachowe. Neonowa prezentacja odwołuje się do takich klimatów jak Tron, czy Blade Runner.

Project Rekall
David Hasselhoff też pewnie ustawił się w kolejce (fot. Instagram: maserati_fuoriserie)

Futurystyczne wnętrze

Podobnie jak na zewnątrz, wnętrze Project Rekall zachowuje ten sam ogólny układ kabiny Shamala, ale jest teraz połączone z super fajnym cyfrowym zestawem wskaźników i wyjątkowo wygodnymi fotelami kubełkowymi. Na szczęście wygląda na to, że ręczna skrzynia biegów samochodu została zachowana. Nie wiadomo jeszcze, czy twórcy konceptu Maserati chcą zachować pod maską oryginalny 3,2-litrowy silnik V-8 z podwójnym turbodoładowaniem.

Project Rekall
Nostalgia i wygląd są ważne, ale komfort nie został zapomniany (fot. Instagram: maserati_fuoriserie)

Project Rekall to oficjalnie dzieło

Rzecznik Maserati potwierdził, że Instagram „Fuoriserie” ma na celu promowanie modyfikowania pokazując „nieskończone możliwości”. Podczas gdy projekty pokazane na koncie to „koncepcje, które klienci mogą wprowadzić do prawdziwego samochodu poprzez modyfikacje”, nie jest to miejsce, w którym Maserati prezentuje rzeczywiste samochody, które zamierza zbudować. Wielka szkoda…

299 km/h to prędkość maksymalna, którą pokazują cyfrowe liczniki motocyklowe (fot. Instagram: maserati_fuoriserie)
Total
0
Shares