Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rajd Finlandii – dzień drugi. Ott Tanäk wciąż liderem

Ott Tanäk i Martin Järveoja po udanym piątku mieli nie mniej udaną sobotę. Ta była pechowa dla Ogiera.
Ott Tanäk drugiego dnia Rajdu Finlandii nie oddał prowadzenia! (fot. wrc.com)
Ott Tanäk drugiego dnia Rajdu Finlandii nie oddał prowadzenia! (fot. wrc.com)

Podczas drugiego i najbardziej wymagającego dnia Rajdu Finlandii kierowcy mieli do pokonania aż sześć odcinków specjalnych, których łączna długość przekraczała 144 km. Poniżej wyniki poszczególnych OS-ów

OS3 – Mustalampi 1 – znowu Ott Tanäk

Na pierwszym sobotnim odcinku specjalnym wymagającego, zimowego rajdu z najlepszym czasem na mecie znowu zameldowali się Estończycy. Trzeci odcinek specjalny i trzecie zwycięstwo ekipy z Estonii. Oto wyniki pierwszej dziesiątki trasy w Mustalampi:

Wyniki OS3 (źr. wrc.com)

OS4 – Kaihuavaara. Tym razem Elfyn Evans

Kolejny sobotni etap wyjątkowo dobrze się udał kierowcom Toyoty Yaris WRC. Zajęli oni całe podium, kolejno: Evans, Rovanperä i lider klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata i zwycięzca tegorocznego Rallye Monte Carlo – Sebastien Ogier. Oto wyniki:

Wyniki 4. odcinka specjalnego (źr. wrc.com)

Warto zauważyć, że choć Tanäk dojechał dopiero na 8. pozycji, to miał on stratę tylko 6,1 sekundy do Evansa, to oznacza że w generalce Rajdu Finlandii, wciąż był pierwszy.

OS5 – Siikakämä. Znowu Tanäk

Walka pomiędzy Tanäkiem a Evansem była w tym etapie imponująca! Kierowców, którzy uzyskali dwa najlepsze czasy tego odcinka dzieliło zaledwie 0,1 sekundy różnicy! Oto wyniki tego OS-a:

Wyniki OS5 (źr. wrc.com)

OS6 – Mustalampi 2

Drugi przejazd tego dnia OS-a w Mustalampi był zdecydowanie bardziej emocjonujący od porannego. Najlepszy czas uzyskał znowu Ott Tanäk wyprzedzając o zaledwie 0,2 sekundy jadącego również Hyundaiem i20 Coupé WRC Neuville’a. Oto wyniki:

OS6 – wyniki (źr. wrc.com)

OS7 – Kaihuavaara 2

Wyniki tego odcinka specjalnego z całą pewnością ucieszyły kibiców z Finlandii. Na mecie z najlepszym czasem tego przejazdu zameldował się Rovanperä. Oto wyniki:

OS7 – wyniki (źr. wrc.com)

OS8 – Siikakämä 2

Ostatni sobotni przejazd należał głównie do kierowców Hyundai i20 Coupé WRC, najlepszy, imponujący czas uzyskał Neuville, za nim z 12,3 sekundową stratą pojawili się Estończycy. Pecha miał natomiast zwycięzca Monte Carlo, Sebastien Ogier, który zaliczył kraksę. Wyglądała tak:

A poniżej wyniki ostatniego sobotniego etapu:

OS8 – wyniki (źr. wrc.com)

Mimo niezbyt udanego przejazdu czwartego odcinka specjalnego, Ott Tanäk i Martin Järveoja po drugim, bardzo intensywnym dniu rajdowych zmagań w Rajdzie Finlandii pozostają liderami tego wydarzenia. Jutro jeszcze dwa ostatnie etapy, jednak o ile nie wydarzy się nic szczególnego i pechowego (awaria), Estończycy mając przewagę 24,1 sekund nad drugim Kallem Rovanperä i jadąc tak dobrze jak dotychczas mają dużą szansę na zwycięstwo – czy tak będzie? O tym przekonamy się jutro. Jeszcze wyniki generalki po sobocie i wyniki dwóch polskich załóg

Pierwsza dziesiątka w generalce (źr. wrc.com)

Polacy poprawili swoje lokaty w generalnej klasyfikacji po dzisiejszy dniu Sołowow jest na 27. miejscu, a Chwietczuk na 34. pozycji

Na koniec sobotnich zmagań jeszcze wideo pokazujące, że zimowe OS-y to nie w kij dmuchał!

Total
1
Shares