Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rajd Hiszpanii – zwycięża Thierry Neuville

Rajd Hiszpanii za nami, wygrywa go belgijska załoga Neuville / Wydaeghe, na drugim miejscu Elfyn Evans, trzecie miejsce dla Sordo.
Thierry Neuville i Martijn Wydaeghe zwyciężają Rajd Hiszpanii (fot. WRC.com)

Thierry Neuville we wspaniałym stylu z ośmioma z rzędu najlepszymi czasami odcinków specjalnych zwyciężył Rajd Hiszpanii. To również dobra wiadomość dla zespołu Hyundaia, któremu punkty z całą pewnością przydadzą się do gonienia lidera – ekipy Toyota Gazoo Racing. Drugie miejsce w Rajdzie Hiszpani zajął Elfyn Evans. Walijczyk tym samym dogania w klasyfikacji generalnej kierowców WRC lidera Rajdowych Mistrzostw Świata, Seba Ogiera, a to oznacza, że walka o tytuł najlepszego kierowcy w tym sezonie zostanie rozstrzygnięta dopiero we Włoszech w przyszłym miesiącu. Polska załoga Kajetanowicz i Szczepaniak startująca w WRC3 zajęła ostatecznie 14 lokatę w generalce i drugie miejsce w klasie WRC3. Oto nasze krótkie podsumowanie zmagań na iberyjskich drogach.

Czwartkowy shakedown najszybciej przejechał Sebastien Ogier. Oto wideo z kabiny podczas jego przejazdu:

Jednak już piątkowe zmagania dobrze zaczął Elfyn Evans, który przez pierwsze cztery odcinki specjalne okupował pozycję lidera. Zobaczmy krótkie wideo z pierwszych piątkowych odcinków:

Pech dopadł Takamoto Katsutę, który jeszcze w piątek miał kraksę, która wykluczyła go z dalszych walk o najwyższe pozycje w Rajdzie Hiszpanii. Zobaczcie jak wyglądała jego wpadka:

Od 5 odcinka specjalnego rozgrywanego w piątek popołudniu, na czoło klasyfikacji generalnej Rajdu Hiszpanii trafił Thierry Neuville. Belg już do końca zmagań, przez całą sobotę i niedzielę, prowadzenia już nie oddał przez 12 kolejnych odcinków specjalnych. Zobaczmy wideo z popołudniowych piątkowych zmagań.

Choć w sobotę Neuville nie oddał prowadzenia w generalce, to nie znaczy że emocji brakowało. Pecha miał Gus Greensmith, któremu w trakcie przejazdu na asfalcie odpadła prawa tylna opona, zdarzenie widać na krótkim wideopodsumowaniu przedpołudniowych sobotnich odcinków poniżej:

Zobaczmy też m.in. przejazd Sebastiena Ogiera w sobotnie popołudnie, który próbował odrobić straty do Neuville’a i Evansa, ostatecznie przejechał dwa sobotnie odcinki najszybciej:

Dziś rozegrano cztery odcinki specjalne, z których wszystkie najszybciej przejechał Dani Sordo, także jadący Hyundaiem i20 Coupé WRC, co pozwoliło Hiszpanowi na “domowych” trasach uzyskać trzecie miejsce na podium Rajdu Hiszpanii.

Ostatecznie wyniki Rajdu Hiszpanii prezentują się następująco:

Wyniki Rajdu Hiszpanii (źr. wrc.com)

Jak wygląda klasyfikacja kierowców Rajdowych Mistrzostw Świata 2021 po zmaganiach na Półwyspie Iberyjskim? Zobaczmy:

Elfyn Evans dogania Sebastiiena Ogiera – klasyfikacja generalna kierowców (źr. wrc.com)

Na koniec spójrzmy jeszcze na tabelę klasyfikacji zespołów:

Klasyfikacja zespołów w tym sezonie po Rajdzie Hiszpanii (źr. wrc.com)

To drugie zwycięstwo Neuville’a w tym sezonie, przeczytajcie jak wygrał u siebie – w Belgii

Total
0
Shares