Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rally Italia Sardegna 2021. Rajd Sardynii zwycięża Sebastien Ogier

Rajd Sardynii wygrywa Sebastien Ogier, to już jego trzeci triumf w tym roku, co umacnia go na pozycji lidera Rajdowych Mistrzostw Świata.
S. Ogier i J. Ingrassia zwycięzcami Rajdu Sardynii. To już trzecie zwycięstwo w tym roku, Francuzi są liderami klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata (fot. wrc.com)

Dziś, ostatniego dnia Rajdu Sardynii kierowcy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne. I choć francuska ekipa: Ogier i Ingrassia, nie wygrała żadnego z dzisiejszych OS-ów, to właśnie oni zgarniają kolejne, trzecie już w tym roku trofeum. Zwycięzcom gratulujemy, a poniżej wyniki dzisiejszych etapów.

OS 17 Arzachena – Braniatogghiu 1

Wyniki pierwszego dzisiejszego etapu (źr. wrc.com)

Evans próbował od pierwszych metrów. Szkocki kierowca znajdując się na drugim miejscu w generalce śmiało zaatakował od samego rana i pierwszy dzisiejszy OS należał do niego. Niemniej Ogier stracił tylko 4,8 sekundy do Evansa, zachowując bezpieczną przewagę. W interesującej nas klasie WRC3, ze względu na polską ekipę, Kajetanowicz pojechał słabiej, uplasował się dopiero na 11 miejscu w swojej kategorii.

OS18 Aglientu – Santa Teresa 1

Wyniki drugiego dzisiejszego etapu (źr. wrc.com)

Kajto zrehabilitował się tym przejazdem, uzyskując najlepszy czas w WRC3 i szósty we wszystkich klasach. W WRC najszybszy był Neuville, zaraz za nim Evans, który do Ogiera odrobił niewiele, bo 0,4 sekundy.

OS19 Arzachena – Braniatogghiu 2

Przedostatni etap Rajdu Sardynii (źr. wrc.com)

Na przedostatnim etapie Rajdu Sardynii podobna sytuacja. Evans daje z siebie wszystko, ale Ogier trzyma całość pod kontrolą. Taka też była kolejność w tym etapie, najpierw Evans, potem Francuzi zaledwie 0,8 s. za nim. Poniżej skrót wideo z etapów 17 – 19:

OS20 Aglientu – Santa Teresa 2

Wyniki ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii (źr. wrc.com)

Ostatni etap to trium Neuville’a, na trasę wrócił także wielki pechowiec tego rajdu, Ott Tänak, który chciał godnie pożegnać się z kibicami i przejechał ten odcinek po swojemu uzyskując zaledwie o 0,2 sekundy gorszy rezultat od Neuville’a. Ogier pilnował swego i zajechał na czwartym miejscu, natomiast Evans, jeżeli miał jakieś nadzieje, to w tym etapie błąd sporo go kosztował. Zajechał dopiero na 12. pozycji.

Polska Ekipa niemal cały czas trzymała się w czołówce i gdyby nie pech podczas końcówki ostatniego etapu piątkowych zmagań, Kajetanowicz i Szczepański walczyli by tu o najwyższe cele w WRC3. Ostatecznie Polacy po pechowym rowie w piątek (spadli wówczas na 10. pozycję w WRC3) uplasowali się na ósmym miejscu w swojej kategorii oraz na 16. pozycji w ogólnej klasyfikacji Rajdu Sardynii.

Poniżej jeszcze finałowe wyniki Rajdu Sardynii:

Total
0
Shares