Rally Italia Sardegna 2021. Rajd Sardynii zwycięża Sebastien Ogier

Rajd Sardynii wygrywa Sebastien Ogier, to już jego trzeci triumf w tym roku, co umacnia go na pozycji lidera Rajdowych Mistrzostw Świata.
S. Ogier i J. Ingrassia zwycięzcami Rajdu Sardynii. To już trzecie zwycięstwo w tym roku, Francuzi są liderami klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata (fot. wrc.com)

Dziś, ostatniego dnia Rajdu Sardynii kierowcy mieli do pokonania cztery odcinki specjalne. I choć francuska ekipa: Ogier i Ingrassia, nie wygrała żadnego z dzisiejszych OS-ów, to właśnie oni zgarniają kolejne, trzecie już w tym roku trofeum. Zwycięzcom gratulujemy, a poniżej wyniki dzisiejszych etapów.

OS 17 Arzachena – Braniatogghiu 1

Wyniki pierwszego dzisiejszego etapu (źr. wrc.com)

Evans próbował od pierwszych metrów. Szkocki kierowca znajdując się na drugim miejscu w generalce śmiało zaatakował od samego rana i pierwszy dzisiejszy OS należał do niego. Niemniej Ogier stracił tylko 4,8 sekundy do Evansa, zachowując bezpieczną przewagę. W interesującej nas klasie WRC3, ze względu na polską ekipę, Kajetanowicz pojechał słabiej, uplasował się dopiero na 11 miejscu w swojej kategorii.

OS18 Aglientu – Santa Teresa 1

Wyniki drugiego dzisiejszego etapu (źr. wrc.com)

Kajto zrehabilitował się tym przejazdem, uzyskując najlepszy czas w WRC3 i szósty we wszystkich klasach. W WRC najszybszy był Neuville, zaraz za nim Evans, który do Ogiera odrobił niewiele, bo 0,4 sekundy.

OS19 Arzachena – Braniatogghiu 2

Przedostatni etap Rajdu Sardynii (źr. wrc.com)

Na przedostatnim etapie Rajdu Sardynii podobna sytuacja. Evans daje z siebie wszystko, ale Ogier trzyma całość pod kontrolą. Taka też była kolejność w tym etapie, najpierw Evans, potem Francuzi zaledwie 0,8 s. za nim. Poniżej skrót wideo z etapów 17 – 19:

OS20 Aglientu – Santa Teresa 2

Wyniki ostatniego odcinka specjalnego Rajdu Sardynii (źr. wrc.com)

Ostatni etap to trium Neuville’a, na trasę wrócił także wielki pechowiec tego rajdu, Ott Tänak, który chciał godnie pożegnać się z kibicami i przejechał ten odcinek po swojemu uzyskując zaledwie o 0,2 sekundy gorszy rezultat od Neuville’a. Ogier pilnował swego i zajechał na czwartym miejscu, natomiast Evans, jeżeli miał jakieś nadzieje, to w tym etapie błąd sporo go kosztował. Zajechał dopiero na 12. pozycji.

Polska Ekipa niemal cały czas trzymała się w czołówce i gdyby nie pech podczas końcówki ostatniego etapu piątkowych zmagań, Kajetanowicz i Szczepański walczyli by tu o najwyższe cele w WRC3. Ostatecznie Polacy po pechowym rowie w piątek (spadli wówczas na 10. pozycję w WRC3) uplasowali się na ósmym miejscu w swojej kategorii oraz na 16. pozycji w ogólnej klasyfikacji Rajdu Sardynii.

Poniżej jeszcze finałowe wyniki Rajdu Sardynii:

Total
0
Shares