Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ratownik “Borkoś” miał wypadek, pomóżmy mu!

Borkoś, czyli Marcin Borkowski to ratownik z pasją, który na swoim motoambulansie docierał do potrzebujących przed innymi. Teraz on potrzebuje naszej pomocy.
Marcin “Borkoś” Borkowski – pomagał wielu, teraz on potrzebuje pomocy (fot. profil “Borkoś” @ Facebook)

O Marcinie Borkowskim, “Borkosiu” wspominaliśmy przy okazji jego walki o przywrócenie sygnalizacji świetlnej na jego motoambulansie, trójkołowcu, który “Borkoś” nabył za własne pieniądze i na którym niósł pomoc potrzebujących. Wtedy z sygnałami się udało, teraz “Borkoś” po wypadku jest w stanie określanym przez lekarzy jako “ciężki, ale stabilny”. Ratownik jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej, potrzebna jest krew, ponadto bliscy Marcina Borkowskiego, za pośrednictwem serwisów Patronite.pl i Pomagam.pl zbierają pieniądze na rehabilitację. Tyle razy pomagał nam, pomóżmy jemu!

Wypadek miał miejsce w środę po południu, tuż po tym – jak informuje TVN – jak “Borkoś” udzielał pomocy innemu rannemu w wypadku nastolatkowi. Marcin Borkowski był w drodze do kolejnego zgłoszenia, którym była informacja o możliwym zaczadzeniu osób w okolicy Pragi Północ. Na miejsce nie dotarł. Zgodnie z informacjami Wydziału Prasowego Komendy Stołecznej Policji zderzył się z samochodem marki Opel na skrzyżowaniu ulic Radzymińskiej i Folwarcznej na warszawskiej Pradze. Kierującej Oplem kobiecie nic się nie stało, badanie trzeźwości kierującej nic nie wykryło, jednak uderzenie musiało być silne, w samochodzie eksplodowały poduszki powietrzne. Ratownik został przetransportowany do szpitala, jego stan jest ciężki.

Aktualnie ratownik jest już po kilku operacjach, w poniedziałek czeka go kolejna. Utrzymywany jest w śpiączce farmakologicznej. Wszystkim, którzy chcieliby pomóc panu Marcinowi, udostępniamy linki do serwisów Pomagam.pl oraz Patronite.pl. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Przypominamy tekst o przywróceniu sygnałów Borkosiowi

Total
0
Shares