Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Red Bull zostanie producentem silników

Red bull
Milton Keynes, England. (Photo by Mark Thompson / Red Bull Content Pool)

Red Bull utworzył nową bazę zajmującą się układami napędowymi na terenie RB Technology Campus w Milton Keynes. Firma podpisała z Hondą umowę na korzystanie z technologii jednostki napędowej F1 japońskiego producenta.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Po decyzji Hondy o opuszczeniu Formuły 1 jako producenta jednostek napędowych w 2021 roku, Red Bull osiągnął porozumienie z Honda Motor Co Ltd, aby od początku sezonu 2022 korzystać z technologii jednostek napędowych Hondy F1.

Red Bull Racing Factory in Milton Keynes, Milton Keynes, England. (Photo by Mark Thompson / Red Bull Content Pool)

Wprowadzenie przez FIA zamrożenia rozwoju jednostki napędowej Formuły 1 wchodzi w życie z początkiem 2022 r. Wraz z nową umową obejmującą czas trwania zamrożenia zarówno dla samochodów RBR, jak i siostrzanego zespołu Scuderia AlphaTauri, aż do wprowadzenia silników następnej generacji w 2025 r. . – Powstała nowa firma o nazwie Red Bull Powertrains Limited.

„Rozmawialiśmy na ten temat z Hondą od jakiegoś czasu i po decyzji FIA o wstrzymaniu rozwoju jednostki napędowej od 2022 roku, mogliśmy wreszcie dojść do porozumienia w sprawie dalszego wykorzystania hybrydowego napędu Hondy. Jesteśmy wdzięczni za współpracę Hondy w tym zakresie i za pomoc w zapewnieniu, że zarówno RB Racing, jak i Scuderia AlphaTauri nadal będą miały konkurencyjne jednostki napędowe. Utworzenie Red Bull Powertrains jest najbardziej konkurencyjną opcją dla obu zespołów ”. – dr Helmut Marko

Co na to szef zespołu, Christian Horner?

„Byliśmy rozczarowani, gdy Honda podjęła decyzję o odejściu ze sportu jako producent silników, ponieważ nasza współpraca przyniosła natychmiastowy sukces. Mimo to jesteśmy wdzięczni za ich wsparcie w ułatwieniu zawarcia nowej umowy”

red bull
Christian Horner (Photo by Mark Thompson / Red Bull Content Pool)

Co się wydarzy?

Teraz firma rozpoczyna prace nad wprowadzeniem własnego działu jednostek napędowych i integracją nowych obiektów i personelu w kampusie technologicznym. W międzyczasie RB zapewnia, że jest w pełni skoncentrowany na osiąganiu jak najlepszych wyników w ostatnim sezonie Hondy jako oficjalnego dostawcy jednostek napędowych.

Total
0
Shares