Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rekord w sprzedaży Kii. Firma czeka na kolejny

Według najnowszych danych, opublikowanych dzisiaj przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA), Kia osiągnęła najwyższy w historii udział w rynku w Europie, który w pierwszej połowie 2021 roku wyniósł 3,9 proc.

Rynek samochodów osobowych w całej Unii Europejskiej, krajach EFTA i Wielkiej Brytanii wzrósł łącznie o 27,1 proc. w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2020 roku, kiedy na skutek pandemii zamknięto salony na całym świecie.

Radykalny wzrost

Wzrost sprzedaży samochodów marki Kia od stycznia do czerwca tego roku wyniósł aż 40,8 proc. W tym czasie nabywców znalazło 251 236 samochodów marki Kia, czyli o 72 843 egzemplarze więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku.

Ma być jeszcze lepiej

Jason Jeong, prezes Kia Europe, powiedział: „Branża motoryzacyjna zaczyna wychodzić ze spowolnienia spowodowanego pandemią. Z radością z powrotem witamy klientów w naszych salonach. Spoglądając na drugą połowę roku, jesteśmy przekonani, że wprowadzenie EV6 i nowego Sportage przyciągnie do salonów nowych klientów, co przełoży się na dalszy wzrost udziału marki Kia w europejskim rynku” – dodał Jeong.

Total
0
Shares