Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rekordowy rok Bentleya. Bezprecedensowy popyt na luksusowe hybrydy

Bentley pochwalił się znakomitymi wynikami sprzedaży w 2021 roku. Były najlepsze w historii istnienia tej marki. Pomogły wersje hybrydowe.
2021 był udanym rokiem dla marki Bentley (fot. Bentley)

Rok 2021 za nami, siłą rzeczy to dobry czas na wszelkiego rodzaju podsumowania. Tym razem interesująca wiadomość od marki Bentley. Ten brytyjski producent oferujący luksusowe auta pochwalił się bardzo dużym wzrostem sprzedaży w 2021 roku notując dwucyfrowy wzrost na wszystkich rynkach, na których samochody marki są dostępne.

Zobaczcie nasz test Bentleya Continental GT Speed – luksus i jazda bokiem

Obejrzyjcie też wideo z testu tego modelu:

Bentley – gdzie jest najchętniej kupowany?

Continental GT w wersji bez dachu stanowił 40 proc. sprzedaży tego modelu (fot. Bentley)

Superluksusowe pojazdy marki z Crewe największym wzięciem cieszą się na rynku amerykańskim, na którym ubiegły rok firma zamknęła najwyższym wynikiem w swojej historii. Całkowita sprzedaż w 2021 roku wyniosła 14 659 egzemplarzy, co stanowi wzrost o 31 proc. w stosunku do wyników z roku 2020. Zdaniem firmy, wpływ na popyt miało wprowadzenie nowych modeli i rosnące zainteresowanie klientów nowymi Bentleyami z napędem hybrydowym.

Ciekawostką jest fakt, że drugim najpopularniejszym rynkiem dla brytyjskiej marki stały się Chiny, które prawie dorównały poziomem sprzedaży rynkowi amerykańskiemu. Ogólnie rynek obejmujący obie Ameryki i Chiny odpowiada za 56 proc. całkowitej światowej sprzedaży marki. Poniższa tabela pokazuje wyniki sprzedaży w poszczególnych regionach:

Globalne wyniki sprzedaży Bentleya za rok 2021 (źr. Bentley)

Najpopularniejszy luksusowy Bentley Bentayga

Bentley Bentayga jest najpopularniejszym modelem w gamie brytyjskiej marki (fot. Bentley)

Szczególną popularnością cieszy się nowa, wprowadzona w ubiegłym roku na rynek hybrydowa wersja luksusowego SUV-a – modelu Bentley Bentayga. W piątym roku sprzedaży tego modelu do momentu jego rynkowego debiutu, auto cieszyło się największą popularnością. Zdaniem producenta Bentayga jest obecnie najbardziej popularnym superluksusowym SUV-em świata. Poziom sprzedaży tego modelu względem całej oferty marki wyniósł w 2021 roku aż 40 proc.

Do sukcesu sprzedaży brytyjskiej marki przyczyniły się też dobre wyniki uzyskane przez model Bentley Flying Spur oraz Continental GT Speed. Bentley Continental GT we wszystkich odmianach stanowi 40 proc. sprzedaży w ogólnej liczbie egzemplarzy, które trafiły do klientów. Z kolei Flying Spur ma 27-procentowy udział w całej sprzedaży marki, ale Bentley liczy, że wprowadzenie odmiany hybrydowej Flying Spur znacząco zwiększy zainteresowanie tym modelem w 2022 roku.

Zobaczcie nasz test: oto Bentley Bentayga V8

Zachęcamy też do obejrzenia naszego wideo z testów tego superluksusowego SUV-a:

Total
0
Shares