Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Renault Koleos 2021 – znamy polskie ceny, nowy silnik

Renault Koleos w odświeżonej wersji już dostępny do zamawiania. Zmian nie jest wiele, ale te co są, na pewno nie zaszkodzą.
Renault Koleos 2021
Renault Koleos 2021 (fot. Renault)

Odświeżony Renault Koleos z gamy modelowej przygotowanej na rok 2021 trafia do oferty francuskiej marki w Polsce. Do oferty trafia nowy silnik benzynowy TCe 160 EDC. Klienci będą mieli do wyboru również nowy kolor nadwozia do wyboru, a także nowy wzór skórzanej tapicerki. Ceny w Polsce startują od 128900 zł brutto.

Dostępny w aktualnej generacji od trzech lat (2017) SUV Renault miał już facelifting w ubiegłym roku. Jednak i teraz francuska marka postanowiła nieco odświeżyć ten model. Dzięki temu, nowy Koleos zyskał charakterystyczny układ przednich i tylnych świateł, które tym razem w całości wykorzystują półprzewodnikowe elementy LED. Co istotne – pełne LED-y dostępne są w każdej wersji wyposażeniowej. Dodatkowo topowa odmiana wyposażeniowa Initiale Paris otrzyma także sekwencyjne ledowe kierunkowskazy.

Renault Koleos 2021
Pełne LED-y w każdej wersji, w topowej dodatkowo sekwencyjne ledowe kierunkowskazy (fot. Renault)

Nowy kolor nadwozia i wnętrza

Renault Koleos 2021
Nowy szary kolor w gamie Koleosa (fot. Renault)

W ofercie nowego Koleosa producent dodaje do wyboru nowy, szary kolor nadwozia (Renault określa go jako Szary Highland).

Renault Koleos 2021
Nowością jest możliwość wyboru wyposażenia skórzanego o brązowym umaszczeniu (fot. Renault)

We wnętrzu natomiast pojawia się nowy kolor skórzanej tapicerki: brązowy (nazwany Brązowy Camel). Chętni na wnętrze ze skóry z “brązowego wielbłąda” mogą zamawiać taką odmianę nowego Koleosa od wersji wyposażeniowej Intens.

Nieco bardziej “terenowy”

Renault Koleos 2021
Renault Koleos 2021 (fot. Renault)

W wersji czteronapędowej Renault doposażyło Koleosa w system Hill Descent (kontrola zjazdu ze wzniesienia). Działa on w zakresie od 5 do 30 km/h. Rzecz przydatna, gdy w planach przyszłego kierowcy jest pokonywanie trudniejszych dróg, wzniesień czy bezdroży.

Wersje wyposażenia i silniki

Jeżeli chodzi o samą gamę odmian wyposażeniowych to nie uległa ona zmianie. Dalej bazowa wersja wyposażeniowa to Renault Koleos Zen. Pod maską wozu pracuje nowa, oszczędna jednostka TCe 160 współpracująca z 7-stopniowym automatem EDC. Cena francuskiego SUV-a w bazowym wydaniu to 128900 zł. Oprócz tego marka ujawniła ceny pozostałych odmian:

  • Intens TCe 160 EDC – od 136900 zł
  • Intens Blue dCi 190 X-Tronic 4WD – od 159900 zł
  • Initiale Paris TCe 160 EDC – od 152900 zł
  • Initiale Paris Blue dCi 190 X-Tronic 4WD – od 175900 zł
Renualt Koleos 2021
Dzięki charakterystycznym reflektorom i bez olbrzymiego logo na grillu widać, że to Renault (fot. Renault)

Jak łatwo zauważyć napęd na wszystkie koła łączony jest tylko z wysokoprężną jednostką Blue dCi 190. Współpracuje ona z bezstopniowym automatem X-Tronic. Producent podkreśla, że wszystkie trafiające do nowego Koleosa jednostki napędowe spełniają wymagania obowiązującej od 2021 roku normy Euro 6DFull. Auto można już zamawiać ze strony producenta.

Total
0
Shares