Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Renault pokazało nowe logo

logo Renault
Nowe logo Renault (fot. Renault)

Romb widnieje w logo Renault od 1925 roku i raczej nie ma mowy o zmianie, a najlepszym dowodem jest nowa wersja logo zaprezentowana w styczniu tego roku. Firma wdraża ją od kilku dni, widnieje np. na grillu Renault 5 Prototype. Od tamtej chwili nowa wersja logo jest stopniowo rozpowszechniana.

Historia logo Renault

Ponad 120 lat historii logo Renault (fot. Renault)

W ciągu swojej historii marka Renault wielokrotnie zmieniała identyfikację wizualną, ale jedna rzecz pozostała niezmienna od 1925 roku – romb, który jest podstawowym elementem logo. Natychmiast rozpoznawalny, stał się symbolem marki. Sięgnął po niego Louis Renault. Kanciasta figura geometryczna idealnie pasowała do ówczesnych masek w kształcie daszka. Od tamtej chwili znak przeszedł już osiem zmian, a licząc ostatnią, nawet dziewięć.

Ostatnia wersja

Ostatnia wersja logo powstała w 1992 roku i choć w 2015 r. została lekko zmieniona, to firma przyznaje, że widać po niej upływ lat. Od 2019 roku trwały prace nad nową wersją. Pokazane niedawno logo jest edług Renault bardziej nowoczesne i dynamiczne. Nowy romb ma podkreślać równowagę między szacunkiem dla dziedzictwa marki i wejściem w nową erę z całą symboliką przyszłości. 

Dwa wymiary, więcej dynamiki

logo renault
Nowy logotyp Renault (fot. Renault)

Według francuskiej firmy romb symbolizuje Renault i zachowanie kształtu rombu było więc oczywistością. Renault już kilkakrotnie wykorzystało kreskę w swoim znaku. Było to w 1946, 1959 i 1972 roku. Nie chodziło o uleganie modzie. Minimalistyczny, czysty znak bez liter czy typogramu jest w nieustannym ruchu. Dwuwymiarowość ułatwia animację, na przykład w filmach lub mediach cyfrowych, ale także w samochodzie podczas sekwencji powitalnej. Nowe logo będzie stopniowo wprowadzane w samochodach Renault. Po raz pierwszy zobaczymy je w modelach wprowadzanych w przyszłym roku. Do 2024 roku nowy znak pojawi się w całej gamie Renault.

Total
0
Shares