Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Retro modele Hyundai podkręcają atmosferę w Netflixowym filmie “Seoul Vibe”

hyundai
  • W filmie akcji pełnym pościgów samochodowych, którego akcja rozgrywa się podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 r., występują Grandeur pierwszej generacji, Pony Pickup, lekki samochód ciężarowy Porter oraz stare sedany, w tym Sonata drugiej generacji, Stellar i Cortina, w towarzystwie wszystkich gwiazd koreańskiej obsady.
  • Hyundai zapewni różnorodne treści marketingowe w kanałach cyfrowych, w tym filmową reklamę cyfrową, która odsłoni sylwetkę modelu Grandeur (Azera) nowej generacji.
  • Firma zapewnia również wirtualne doświadczenie na ZEPETO, globalnej platformie metaverse, skierowanej w szczególności do millenialsów i konsumentów z pokolenia Z.

Warszawa, 26. sierpnia, 2022 roku – Hyundai Motor Company nawiązał współpracę z Netflixem przy nowym filmie akcji pełnym pościgów samochodowych “Seoul Vibe”, dostarczając do niego różne modele retro z lat 80. XX wieku. Film ma dziś swoją globalną premierę w serwisie Netflix.

W filmie “Seoul Vibe”, którego akcja rozgrywa się podczas Igrzysk Olimpijskich w Seulu w 1988 r., można zobaczyć m.in. samochód Hyundai Grandeur pierwszej generacji (Azera), Pony Pickup, lekką ciężarówkę Porter oraz stare sedany, takie jak Sonata drugiej generacji, Stellar i Cortina. Ponadto, koreańska obsada złożona z gwiazd, takich jak Ah-in Yoo, Kyung-pyo Go, Kyoo-hyung Lee, Ju-hyun Park, Seong-wu Ong i Jung-se Oh, poprowadzi dynamiczną fabułę. Hyundai Motor udostępnił również miejsce do kręcenia zdjęć w Hyundai Wonhyoro Service Center. 

Film ten ożywiają zapierające dech w piersiach sceny jazdy retro modelami Hyundai, w tym zmodyfikowanym Pony Pickupem z silnikiem z Grandeur (Azera), używanym przez ekipę utalentowanych kierowców, którzy biorą udział w śledztwie dotyczącym prania brudnych pieniędzy. 

W filmie pojawia się również pierwszej generacji Grandeur w kolorze białym, symbolizującym jego pionierski status jako flagowego modelu Premium w Korei. Te dwa modele retro, które zyskały ogromną popularność jeszcze w latach 80-tych, łączą w sobie piękno stylu retro i nowoczesności oraz pełnią rolę pomostu między pokoleniami.

Ponadto Hyundai planuje odsłonić zdjęcia sylwetki całkowicie nowego modelu Grandeur (Azera), poprzez kinową reklamę cyfrową w wersji spin-off “Seoul Vibe”, wykorzystującą historię i obsadę filmu. Cyfrowa reklama podkreśla stale rozwijającą się innowacyjność modelu Grandeur, od przeszłości do przyszłości, i dostarcza ukrytych wskazówek na temat nadchodzącego modelu, którego premiera spodziewana jest pod koniec tego roku. Reklama będzie dostępna za pośrednictwem głównych kanałów cyfrowych, takich jak YouTube i Instagram.

“Dzięki ścisłej współpracy z Netflixem od wczesnych etapów produkcji, staraliśmy się zapewnić wyjątkową atmosferę naszym zabytkowym pojazdom i lokalizacjom z newtro (new+retro) vibe, które przemówią do każdego pokolenia, w tym do odbiorców z pokolenia Millennial i Gen Z “Będziemy nadal badać ekscytujące możliwości, dzięki którym nasi klienci mogą doświadczać i angażować się w naszą markę poprzez różnego rodzaju partnerstwa i innowacyjne treści.”

Thomas Schemera Wiceprezes wykonawczy, Global Chief Marketing Officer i szef działu Customer Experience w Hyundai Motor Company.

Wraz z premierą filmu, Hyundai Motor uruchamia również zróżnicowane treści z zakresu experiential marketingu w kanałach cyfrowych, skierowane do konsumentów z pokolenia millenialsów i Gen Z oraz podkreślające hipernowoczesność modeli retro marki przedstawionych w filmie.

W tym celu Hyundai Motor odtworzył garaż pokazany w filmie na ZEPETO, globalnej platformie metaverse, aby zapewnić wirtualną przestrzeń doświadczeń, w której odwiedzający będą mogli złożyć i prowadzić pojazdy przedstawione w filmie poprzez strefę jazdy zatytułowaną “Seoul Vibe”. Dodatkowo, użytkownicy będą mogli spotkać Yoon-hee (Ju-hyun Park), postać z filmu, jako NPC (non-player character) i dołączyć do wydarzenia vlogowego, używając modelu Grandeur pierwszej generacji.

Total
0
Shares