Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Rodzinny elektryk Mercedesa. SUV EQB dla 7 osób

Mercedes-Benz EQB (fot. materiały prasowe producenta)

Nowy Mercedes-Benz EQB to samochód na prąd dla całej rodziny. Nie jest wielki, ale za to mocny. Na początku w dwóch wersjach: 228- i 292-konnej

Mercedes-Benz pokazał EQB na targach IAA w Monachium. Jak informuje firma, z dwóch siedzeń w trzecim rzędzie mogą korzystać osoby o wzroście do 1,65 m, można zamontować tam również foteliki dziecięce. Nowy EQB pojawi się w Europie i Chinach pod koniec 2021 r., a na rynku amerykańskim zadebiutuje w 2022 r. Początkowo EQB będzie oferowany w wersjach EQB 300 4MATIC o mocy 168 kW/228 KM oraz EQB 350 4MATIC o mocy 215 kW/292 KM. Zasięgi w obu przypadkach wynoszą 419 km. Z czasem pojawią się kolejne warianty, w tym wersja o szczególnie dużym zasięgu.

Mercedes-Benz EQB

EQB: najważniejsze informacje w skrócie

Standardowo EQB oferuje 5 miejsc, a na życzenie dostępny jest w wersji 7-miejscowej.
EQB (długość/szerokość/wysokość: 4684/1834/1667 mm, wersja 5-osobowa) oferuje dużo miejsca i bagażnik o maksymalnej pojemności 1710 l – w czym zasługa m.in. dużego rozstawu osi, identycznego jak w GLB (2829 mm).
Oparcia siedzeń w drugim rzędzie są standardowo regulowane (kilka ustawień do wyboru), a na życzenie całe fotele można przesuwać wzdłużnie w zakresie 140 mm.
EQB to drugi po EQA w pełni elektryczny kompakt Mercedes-EQ. Jednocześnie będzie to pierwszy seryjny pojazd w 100 proc. zasilany prądem pochodzący z fabryki w Kecskemét na Węgrzech. Egzemplarze na rynek chiński będą produkowane w Pekinie.
Początkowo oferta EQB będzie obejmować wersję EQB 300 o mocy 168 kW/228 KM oraz EQB 350 o mocy 215 kW/292 KM. Później pojawi się wariant z napędem na przednie koła, a także odmiana o szczególnie długim zasięgu.
Od frontu uwagę zwraca typowy dla modeli EQ czarny panel osłaniający chłodnicę. Kolejną cechą charakterystyczną dla całkowicie elektrycznych Mercedesów są pasy świetlne z przodu i z tyłu.
Użytkowanie EQB na co dzień ułatwia między innymi standardowa inteligentna nawigacja dla aut elektrycznych. Wyznacza ona najszybszą trasę do celu, uwzględniając czas ewentualnych przerw na ładowanie oraz maksymalną moc ładowania na danej stacji. Ponadto dba o to, aby – w razie potrzeby – wysokonapięciowy akumulator osiągnął optymalną temperaturę przed planowanym postojem na ładowanie.
Dzięki Mercedes me Charge klienci mogą ładować swój pojazd na ponad 200 000 publicznych stacjach w całej Europie. Mercedes-Benz zapewnia ich użytkownikom późniejszą rekompensatę „zieloną” energię elektryczną.

Mercedes-Benz EQB

Elektryczna ofensywa Mercedesa trwa

W 2021 r. zadebiutowały już cztery nowe modele Mercedes-EQ (EQA, EQB, elektryczna biznesowa limuzyna EQE oraz luksusowa limuzyna EQS), a także Concept EQT – zwiastun nowego elektrycznego auta dostawczego.

Mercedes-Benz EQB

Rodzina hybryd plug-in Mercedes-Benz, składająca się obecnie z ponad 20 wariantów, zostaje wzbogacona o zelektryfikowane wersje Klasy C i Klasy S. W 2021 r. Mercedes-Benz spodziewa się zwiększenia udziału PHEV-ów i BEV-ów, czyli hybryd plug-in i aut w pełni elektrycznych, w swojej sprzedaży do około 13 proc.

Total
0
Shares