Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Ruszają XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników 2022

Startują XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników. Półfinały odbędą się w marcu, a zwycięzców poznamy na Poznan Motor Show w kwietniu br.
XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników – rejestracja ruszyła (fot. Shutterstock)

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to coroczne wydarzenie, w którym biorą udział młodzi ludzie, którzy w przyszłości chcą wykonywać zawód mechanika, lakiernika czy specjalisty od pojazdów elektrycznych. Ale udział w zawodach mogą wziąć także zawodowi mechanicy. Tegoroczne zawody, podobnie jak edycje z ostatnich dwóch lat, odbywają się online – z wiadomych względów (pandemia).

Udział w Mistrzostwach jest bezpłatny i każdy chętny może wystartować – ze względów organizacyjnych startują drużyny składające się dwóch zawodników i opiekuna. Aby wziąć udział należ się jedynie zarejestrować za pośrednictwem witryny www.akademiamlodegomechanika.pl. Startować można w jednej konkretnej lub wielu kategoriach.

Twarzą Mistrzostw jest Grzegorz Duda (fot. materiały organizatorów)

Jakie kategorie w tym roku przygotowali organizatorzy? Są to m.in.: “Młody mechanik”, “Elektromobilni”, czy “Mechanik zawodowy” – jest też podział na kategorie pojazdów (maszyny rolnicze, pojazdy ciężarowe, motocykle). Nowością jest właśnie kategoria “Młody mechanik motocykli”. Partnerem strategicznym wydarzenia jest Spółka ORLEN OIL. Ambasadorami wydarzenia są m.in. Robert Kubica, czy Kuba Przygoński – jeżeli nie wiesz, kim są Ci panowie, cóż, to nie jest dla Ciebie impreza 😉

Półfinały Mistrzostw odbędą się podczas Targów Edukacyjnych w Poznaniu 25 marca 2022 o godz. 12, natomiast w dniach 7-10 kwietnia br. ruszają finałowe rozgrywki Mistrzostw we wszystkich kategoriach, podczas Poznań Motor Show 2022 “Droga do Elektromobilności”.

Total
1
Shares