Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Schumacher znowu w bolidzie F1 Ferrari

Schumacher
Mick Schumacher (fot. Ferrari)

Syn legendarnego Michaela Schumachera – Mick – ponownie spędzał czas za kierownicą bolidu SF71H. Mineły 4 miesiace od jego pierwszej jazdy samochodem F1 Ferrari. Miało to miejsce podczas testów 30 września 2020 r., kiedy Mick poprowadził auto z 2018 w ramach Ferrari Driver Academy #RoadToF1.

Schumacher w F1, ale nie w Ferrari

W tym roku Niemiec wystartuje w Formule 1 w zespole Haas F1. Półtora miesiąca temu jeździł dla swojego nowego zespołu za kierownicą bolidu VF20 napędzanego silnikiem Ferrari w Abu Dhabi, poznając zespół przed debiutem wyścigowym w Bahrajnie pod koniec marca. Schumacher dobrze poradził sobie z samochodem SF71H. Podobnie jak inni kierowcy, którzy siedzieli za jego kierownicą w ciągu ostatnich kilku dni, on również ćwiczył starty i wykonał sporą liczbę okrążeń – ponad 50 – aby lepiej poznać się z bolidem Formuły 1.

Schumacher
Mick Schumacher (fot. Ferrari)

To już piąty raz Schumachera za sterami F1

Dla syna siedmiokrotnego mistrza świata Michaela był to piąty raz za kierownicą samochodu wyprodukowanego przez firmę Maranello. Debiut Micka miał miejsce jeszcze w 2019 r. Docierał wtedy bolid SF90 podczas pierwszego z dwóch dni sesji testowej w Bahrajnie. Później w tym samym roku Mick jeździł podczas pokazowego wyścigu w sobotę podczas Grand Prix Niemiec na Hockenheim.

To jeszcze nie koniec

Urodzony w 1999 roku kierowca miał okazję ponownie jeździć tym samym samochodem przez kilka okrążeń w Mugello. Schumacher pojedzie również na początku piątego i ostatniego dnia testów Ferrari na torze Fiorano, zanim przekaże kierownicę swojemu koledze z Akademii.

Total
0
Shares