Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Wyjątkowy Bentley Bentayga Hybrid dla Macallan Estate

Niektóre egzemplarze samochodów to coś więcej niż luksusowe auta. Ten egzemplarz Bentley Bentayga Hybrid to dzieło sztuki, na które po prostu miło popatrzeć.
Bentley Bentayga Hybrid Macallan Estate (fot. Bentley)
Bentley Bentayga Hybrid Macallan Estate (fot. Bentley)

Marki Bentley fanom motoryzacji przedstawiać nie trzeba. Model Bentayga to jeden z najbardziej luksusowych SUV-ów jakie jeżdżą po naszej planecie, jednak egzemplarz modelu Bentley Bentayga Hybrid dostarczony jednej z najsłynniejszych destylarnii świata – Macallan Estate – to istnie dzieło sztuki na kołach przygotowane przez doskonałych fachowców z Bentley Mulliner.

Deska rozdzielcza specjalnego egzemplarza Bentaygi Hybrid ma na drewnianej okleinie logo The Macallan (fot. Bentley)

Mieliśmy okazję testować model Bentley Bentayga, tyle że z silnikiem V8 – warto poczytać i zobaczyć

Pierwszy dostarczony egzemplarz Bentleya Bentaygi Hybrid w spersonalizowanej przez Mulliner wersji dla Macallan Estate już trafił do odbiorcy (partnerstwo pomiędzy marką Bentley a Macallan przewiduje dwie sztuki tych spersonalizowanych, wyjątkowych aut). Samochód jest w każdym detalu dopieszczony wizualnie i stylistycznie dopasowany do posiadłości Macallan.

Kokpit spersonalizowanej, hybrydowej Bentaygi (fot. Bentley)

Zewnętrzny lakier w kolorze głębokiej ciemnej metalicznej zieleni, błyszcząca czerń na elementach oświetlenia zewnętrznego, 22-calowe koła Mulliner Driving Specification Black Painted and Bright Machined Wheels, do tego potężny hybrydowy napęd, który będzie ładowany na miejscu w destylarni Macallan przez nowo zainstalowane punkty ładowania czerpiące wyłącznie w pełni odnawialną energię pochodzącą w całości z farmy wiatrowej Wardlaw Wood Wind Farm w Szkocji.

Wszystkie cztery nakładki progowe zdobione są motywami Macallan (fot. Bentley)

Również wnętrze tego modelu utrzymane jest w podobnej, dopasowanej wizualnie do barw Macallan Estate, stylistyce. Zielone skórzane akcenty w barwie Cumbrian Green, do tego piękna okleina o barwie ciekłego bursztynu, co ma być wizualnym ukłonem w stronę odcieni wyjątkowych trunków z Macallan.

Auto ładowane będzie energią elektryczną pochodzącą z farm wiatrowych Szkocji (fot. Bentley)

Wszystkie siedzenia tego potężnego SUV-a mają ręcznie wyszywany znak The Macallan’s Easter Elchies House przedstawiający XVIII-wieczny dom Highland Manor leżący w samym sercu szkockiej posiadłości. Ten sam znak jest prezentowany gościom za pomocą oświetlenia LED rzucającego kształt rzeczonej posiadłości po otwarciu drzwi.

Wizyta w legendarnej destylarni z motoryzacyjną klasą (fot. Bentley)

Nowa Bentayga Hybrid jest pierwszym z serii Bentleyów, które zamieszkają w Macallan Estate. Jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego do Bentaygi dołączy nowa hybryda Flying Spur Hybrid, dopasowana do tej samej palety kolorów i spersonalizowanych detali. Bentley będzie wymieniał te pojazdy dwa razy w roku, wprowadzając po drodze nowe kolory i wzory. Auta będą wykorzystywane do wożenia najbardziej znamienitych gości odwiedzających posiadłość Macallan Estate.

Bentley Bentayga Hybrid w Europie

Total
0
Shares