Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Seat do kupienia przez internet

Seat, wspólnie z Volkswagen Financial Services uruchomił internetową oferującą auta w leasingu nie tylko dla firm, ale też dla klientów prywatnych. Pomysł sprawdził się już w przypadku marki Škoda, a teraz, w związku z rosnącym zainteresowaniem tym sposobem zakupu, jest wprowadzany przez Seat-a.

Nie masz firmy? Też możesz wybrać leasing

Finansowanie w leasingu ma sporo zalet. Klient ma mniej dokumentów do przedstawienia, a procedura jest prosta i szybka. Wymagania nie są tak wygórowane, jak przy kredycie, co skutkuje większą zdolnością leasingową osób zainteresowanych. Również raty są niższe, niż w przypadku kredytu, leasing nie wpływa też na zdolność kredytową, co może mieć znaczenie przy jednoczesnym rozważaniu kredytu hipotecznego.

Jakie produkty oferuje Seat online?

SEAT proponuje Moc Leasing Niskich Rat, gdzie raty są nawet dwukrotnie wyższe niż w przypadku klasycznego leasingu. Bierze się to stąd, że spłacamy tylko przewidywaną utratę wartości pojazdu w czasie trwania umowy. Umowa może trwać 2, 3 lub 4 lata, a po jej zakończeniu możemy oddać samochód i wybrać nowy model. Przedstawiciele Seat-a twierdzą, że niskie raty pozwalają swobodniej dobierać dodatkowe wyposażenie przy konfiguracji auta. Ta forma finansowania dostępna jest tylko ( jak w przypadku czeskiej marki) na platformie internetowej.

Jak można kupić nowego Seat-a przez internet?

Najpierw wybieramy interesujący nas, dostępny model na platformie online i zaznaczamy interesujący nas sposób finansowania, deklarowany przebieg i czas trwania umowy. Następnie rezerwujemy samochód. Żeby to zrobić trzeba się zalogować i wpłacić opłatę rezerwacyjną w wysokości 3 tys. zł. Ta kwota będzie się liczyć do opłaty wstępnej lub ubezpieczenia. Jeśli klient zrezygnuje, pieniądze zostaną zwrócone. Potem pozostaje wypełnić wniosek leasingowy i przesłać wymagane dokumenty. Ostatnim etapem jest przelew opłaty wstępnej i umówienie się na odbiór auta u wybranego dealera. Umowę podpisujemy na miejscu.

Ile kosztuje Seat w leasingu konsumenckim?

Przykładem może być Seat Leon 1.0 EcoTSI o mocy 115 KM i wartości 78 122 zł. W finansowaniu Seat Moc Leasing Niskich RAT dla klientów indywidualnych rata wynosi 912 zł brutto, przy opłacie wstępnej w wysokości 10 proc. wartości pojazdu, deklarowanym przebiegu 20 000 km rocznie i umowie na 4 lata.

Czy taki sposób finansowania się przyjmie? Trzeba zauważyć, że rosnący popyt na kompleksowe, wygodne usługi i rosnący, szczególnie wśród ludzi młodych, brak potrzeby posiadania samochodu na własność, mogą w dzisiejszych czasach powodować wzrost zainteresowania tym sposobem na jazdę nowym samochodem.

Total
0
Shares