Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Seat Ibiza dostaje mocniejszy silnik

Seat Ibiza zyska na dynamice. Najszybszy aktualnie wariant tego auta można mieć od 760 zł miesięcznie.
Seat Ibiza 1.5 TSI

Popularny miejski kompakt hiszpańskiej marki – Seat Ibiza – otrzymał właśnie nową jednostkę napędową, sprawiającą że auto zyska na dynamice. Co prawda to nie jest jeszcze poziom jaki oferują auta marki Cupra. Pamiętajmy jednak, że najmocniejsza Ibiza pozostaje autem przystępniejszym cenowo.

Dotychczas najnowszy Seat Ibiza FR 2021 V generacji, dostępnej w gamie modelowej hiszpańskiej marki od 2017 roku, oferowany był z dwoma jednolitrowymi jednostkami benzynowymi o mocy 95 i 115 KM (wcześniej jednostek było więcej, ale zostały wycofane z oferty). Oba silniki pojawiły się w Ibizie w 2017 roku. Ich moc, a także wynikająca z nich dynamika była w zupełności wystarczająca, ale też trudno było oczekiwać nadmiernych dawek adrenaliny.

Sytuację zmienia nowa, 1,5-litrowa jednostka TSI o mocy 150 KM i momencie obrotowym wynoszącym 250 Nm. Silnik ten dostaniemy w najnowszej Ibizie wyłącznie w zestawieniu z dwusprzęgłową, siedmiobiegową skrzynią automatyczną DSG. Zdaniem producenta zapewni to szybszą i bardziej płynną zmianę biegów, co nie pozostanie bez wpływu na osiągi.

Wnętrze najnowszej Ibizy z silnikiem 1,5 TSI – obecność skrzyni automatycznej nie jest przypadkowa. W tym wariancie silnikowym to standardowe wyposażenie (fot. Seat)

Seat Ibiza z najmocniejszym, obecnie dostępnym silnikiem zapewni kierowcy zauważalnie lepsze przyśpieszenie. Pierwsze 100 km/h będzie można uzyskać po upływie 8,2 sekundy. Natomiast deklarowana przez producenta prędkość maksymalna wynosi 219 km/h. To o 4 km/h więcej niż w przypadku wycofanej w 2019 roku z oferty poprzedniej jednostki TSI o tej samej mocy (150 KM). Przy bardzo przyzwoitej dynamice szacowane spalanie wg WLTP ma mieścić się w zakresie 6,1-6,2 l/100 km.

Najnowszą Ibizę w najmocniejszej wersji silnikowej producent wycenia na kwotę od 86 500 zł. Producent oferuje również płatności rozłożone w czasie. W tym przypadku najszybszy obecnie dostępny Seat Ibiza może trafić do nowego właściciela już za 760 zł brutto miesięcznie – rzeczywista roczna stopa oprocentowania kapitału wynosi 8,18%. Auto – o czym już informowaliśmy – możemy kupić przez Internet.

Total
8
Shares