Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Sebastien Loeb wraca do WRC ery hybrydowej

Sebastien Loeb wystartuje w Rajdzie Monte Carlo za kierownicą zupełnie nowego, hybrydowego Forda Puma Rally1 WRC.
Swoje największe triumfy Loeb święcił w zespole Citroena (fot. Rodrigo Garrido / Shutterstock)

Sebastien Loeb, dziewięciokrotny Mistrz Świata wystartuje w styczniowym Rajdzie Monte Carlo. Utytułowany zawodnik będzie reprezentować zespół M-Sport, poprowadzi debiutującego w rajdach, hybrydowego Forda Pumę WRC Rally1.

Powiedzieć, że Loeb jest dobrym kierowcą to jak nic nie powiedzieć. Zwycięzca 79 rajdów WRC, który wygrał 925 odcinków specjalnych w swojej karierze, jest najbardziej utytułowanym kierowcą rajdowym w historii (nikt inny nie zdobył dziewięciokrotnie mistrzowskiego tytułu). Jednak trzeba pamiętać, że Loeb z regularnych startów wycofał się w 2012 roku, później startował już tylko okazjonalnie biorąc udział w części danego sezonu lub w pojedynczych rajdach. Czy Mistrz odnajdzie się za kierownicą hybrydowego Forda Pumy WRC Rally1? Jego ostatnim wyczynem było trzecie miejsce w Rajdzie Turcji w 2020 roku.

Przeczytajcie więcej o samochodzie, który będzie prowadził Loeb – oto Ford Puma WRC Rally1

Tych, którzy liczą na kolejny, dziesiąty tytuł mistrzowski Loeba, musimy niestety rozczarować. Wiadomo na razie, że kierowca wesprze zespół M-Sport w Rajdzie Monte Carlo, ale raczej nie ma co liczyć na pełny sezon w jego wykonaniu, choć mówi się o częściowym sezonie. Jedynym potwierdzonym rajdem w którym wystartuje Loeb jest wspomniany Monte Carlo 2022.

Wiadomo też, że pilotem Loeba nie będzie Daniel Elena, z którym Loeb święcił największe triumfy. Elena zakończył oficjalnie karierę w motorsporcie w listopadzie 2021 roku. Na fotelu pasażera w rajdowej, hybrydowej Pumie Rally1 WRC, w roli pilota usiądzie doświadczona, francuska pilotka rajdowa, Isabelle Galmiche.

Dla pasjonatów motorsportu, powrót Loeba do ścigania – nawet jeżeli na niepełny sezon – to wspaniała wiadomość, która niewątpliwie zaostrzy rywalizację. Rajd Monte Carlo rozpocznie się 20 stycznia 2022 roku. Już nie możemy się doczekać. M-Sport dla zaostrzenia apetytów opublikował film z Mistrzem:

Total
0
Shares