Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Subskrybuj
Subskrybuj nas

Zapisz się na nasz newsletter

Singer Turbo Study, czyli Porsche 911 opowiedziane od nowa

Kalifornijska firma wzięła pod lupę stare Porsche 964 i stworzyła je zupełnie na nowo. Poznajcie Singer Turbo Study
Porsche Singer Study
964 na nowo, czyli Singer Turbo Study

Porsche 964 jest jedną z ulubionych klasycznych baz do odbudowy. Kalifornijska firma Singer Vehicle Design wzięła na warsztat wolnossącą, chłodzoną powietrzem 911 i uczyniła z niej – w rzeczy samej – coś wspaniałego. Poznajcie Porsche 911 Singer Turbo Study.

Zobaczcie też Remastered od 911Garage:

Osiągi zadowolą każdego

porsche singer turbo study
Sześciocylindrowy, podwójnie doładowany boxer wygeneruje aż 450 KM! (fot. materiały prasowe)

Pod maską nie znajduje się nic innego, jak sześciocylindrowy boxer o pojemności 3.8 litra. Oczywiście to nie wszystko. Kalifornijczycy z Singer spięli go z podwójnym doładowaniem. Motor spięto z sześciobiegowym automatem, a moc przekazywana jest oczywiście na tylne koła. Nie jest jej mało, bowiem silnik generuje aż 450 koni mechanicznych. Taka moc musi zostać opanowana nie tylko przez kierowcę, ale i podzespoły. W samochodzie zastosowano więc ceramiczno-karbonowy układ hamulcowy i zmodyfikowano tylne zawieszenie.

Włókno węglowe skutecznie redukuje masę karoserii. Została ona przerobiona i usztywniona, by – jak podaje marka – “klienci mogli odczuć pełnie frajdy, której oczekują”. Została dodana też elektronika. W samochodzie znajduje się system ABS i pełna kontrola trakcji.

Singer Turbo Study: Jaka cena i kiedy można zamówić?

Z zewnątrz zmian jest niewiele, ale to zupełnie nowe auto (fot. materiały prasowe)

Konkretnej ceny się niestety nie dowiemy, ponieważ, jak podaje Singer, “zależy ona od wielu czynników i konfiguracji”. Wiemy tylko, że 70 sztuk jest już zarezerwowanych i zamówienia można już składać.

Samochód będzie można podziwiać na dwóch wydarzeniach w tym roku: festiwalu Prędkości Goodwood w czerwcu oraz na Monterey Car Week w sierpniu.

Total
0
Shares